روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
انهدام باند موتورسواران چاقوکش

چند زورگیر چاقوبه دست که از شهروندان جنوب تهران زورگیری می‌کردند، توسط مأموران پلیس آگاهی دستگیر شدند.
چندی قبل مرد رهگذری که درتله زورگیران گرفتار شده بود با مراجعه به کلانتری ۱۳۱ شهرری از سرنشینان موتورسیکلت هوندا شکایت کرد و گفت: «تازه از تاکسی پیاده شده بودم که یک موتورسیکلت هوندا ۱۲۵ با دو سرنشین جلویم ایستاد. یکی از آنها خواست گوشی تلفن همراهم را بدزدد که من مقاومت کردم. اما ناگهان چند نفر به من حمله ور شدند و مرا روی زمین انداختند و بشدت مجروحم کردند. بعد هم گوشی تلفن همراهم را به سرقت بردند.»
با توجه به شیوه و شگرد زورگیری اعضای باند، کارآگاهان با انجام چهره نگاری و استفاده از بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار موفق به شناسایی یکی از مجرمان به نام «سجاد» شدند.
بررسی سوابق‌اش نیزنشان داد او ۱۳ مهر به اتهام زورگیری دستگیر و روانه زندان شده اما پس از مدت کوتاهی- ۱۰ آبان- باسپردن قرار وثیقه قانونی از زندان آزاد شده و بلافاصله سرقت‌های خود را از سر گرفته است.
با شناسایی سجاد به‌عنوان یکی از اعضای گروه، کارآگاهان موفق به شناسایی مخفیگاه وی در منطقه شوش شدند و ۲۸ آذر وی را دستگیرکردند. سجاد که چاره‌ای جز اعتراف و معرفی همدستانش نداشت، با صراحت به زورگیری و همچنین ضرب و شتم شدید شاکی‌ها اعتراف کرد و در ادامه سه بچه محل خود را نیز به‌عنوان همدستانش در ارتکاب ده‌ها فقره سرقت با تهدید سلاح سرد معرفی کرد.با شناسایی دیگر اعضای گروه سارقان، مخفیگاه و محل‌های رفت و آمد این سه نفر نیز در همان منطقه شوش شناسایی شد و همگی‌شان دستگیر و به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.
سرهنگ کارآگاه بهزاد اختیاری، سرپرست پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با توجه به اعتراف اعضای باند سارقان خشن و زورگیر به ده‌ها فقره سرقت و زورگیری، بازپرس پرونده دستور انتشار بدون پوشش عکس‌های چهار متهم را صادر کرده است.به همین خاطر از مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر مجرمان شده‌اند دعوت می‌شود برای پیگیری شکایات خود به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در شهرری – خیابان آستانه مراجعه کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز