روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 62
  • 807
  • 1,068,702
اهمیت ریشه یابی مشکلات بنیان خانواده

استاندار آذربایجان شرقی گفت:با توجه به آمار ارائه شده در خصوص درصد بانوان سرپرست خانوار باید مشکلاتی که بنیاد خانواده را درگیر کرده است، ریشه یابی شود.
مجید خدابخش در جلسه کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده استان با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره اهمیت توجه به آمار ارائه شده در خصوص درصد بانوان سرپرست خانوار در آذربایجان شرقی، گفت: اگر مسائلی که سبب رشد این آمار می شود را ریشه یابی نکنیم و به شناسایی آسیب ها اهمیت ندهیم مثل انجام درست کارهای غلط پیش می آید.
وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم مبنی بر داشتن رفتار نیکو با زنان، اظهار داشت: زندگی باید برپایه اصول تنظیم شود و اگر نیاز است در مدارس و دانشگاه‌ها مهارت‌های زندگی آموزش داده شود.
وی با بیان اینکه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از طریق تربیت درست در سنین پایین ممکن است، گفت: تربیت کردن به معنی اصلاح مباحث رفتاری است و اگر در این رابطه تمرکز کنیم نتایج بهتری را می‌گیریم.
وی با تاکید بر اینکه اگر مشاوره و آموزش به ایجاد تعامل در استحکام بنیاد خانواده ها کمک می کند،باید به آن توجه بیشتری شود، گفت: بجای این همه بحث و بررسی آمارها ، انرژی را روی تربیت از سنین پایین بگذاریم و به تعلیم افراد در سنین بالاتر بپردازیم.
وی با تاکید بر اینکه اگر روی این مطالب با هم متمرکز شویم مطمئنا موفق می شویم، اذعان داشت: نباید به صورت جزیره به موضوع های مطرح شده نگاه کنیم.
خدابخش افزود: اگر روزی آماری به دست آورید که کاهش تعداد زنان سرپرست خانواده بر اثر طلاق را نشان دهد، این موفقیت بشمار می آید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز