روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
اولین مدال پرتاب وزنه در فضای باز پس از انقلاب را گرفتم ثمری: هیچکس روی طلای من حساب باز نمی‌کرد

علی ثمری در گفت‌وگو با تسنیم، درباره رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی آسیا در هند و کسب مدال طلا در ماده پرتاب وزنه اظهار داشت: این رقابت‌ها در سطح بالایی برگزار شد و رقبا با همه توان در آن شرکت کرده بودند، اما من با رکورد ۱۹٫۸۰ متر قهرمان شدم و دومین طلایی ایران لقب گرفتم. واقعیت این است که هیچکس روی طلای من حساب باز نمی‌کرد، اما به خودم ایمان داشتم و می‌دانستیم که توانایی کسب مدال طلا را دارم.
وی درباره عنوان چهارمی‌اش در بازی‌های کشورهای اسلامی و در فاصله کمتر از دو ماه تا مسابقات قهرمانی آسیا گفت: هدف‌گذاری من از همان اول مسابقات قهرمانی آسیا بود. زمانی که به باکو برای بازی‌های کشورهای اسلامی اعزام شدم، در ابتدای تمرینات پرفشار قرار داشتم، اما در هند به اوج آمادگی رسیدم و بهترین رکورد را داشتم. ضمن اینکه من از رقابت‌های باکو درس گرفتم و اجازه ندادم آن شرایط دوباره تکرار شود.
قهرمان پرتاب وزنه آسیا ادامه داد: در باکو و در حالی که حداقل شانس مدال برنز داشتم، اما دو سانتیمتر کم آوردم و حریف ازبکستانی در پرتاب آخر از من عبور کرد. خیلی افسوس آن مدال را خوردم، اما ناامید نشدم و با تمرینات صحیح توانستم در مسابقات قهرمانی آسیا جبران کنم.
ثمری گفت: خوشحالم از اینکه توانستم اولین مدال پرتاب وزنه مردان ایران در آسیا در فضای باز را پس از پیروزی انقلاب کسب کنم. ایران در پرتاب وزنه توانسته بود در فضای بسته مدال بگیرد، اما چنین اتفاقی در فضای باز پس از انقلاب رخ نداده بود که این مهم به نام من ثبت شد.
وی درخصوص جایزه و شرایط در نظر گرفته شده از سوی فدراسیون دوومیدانی عنوان کرد: رئیس فدراسیون جوایز نقدی را اعلام کرده بود که من نیز به بالاترین مبلغ یعنی ۵۰ میلیون تومان رسیدم. رقبایی در کنارم حضور داشتند که اردوهای خارج از کشورشان از جمله در اوکراین، لهستان، ترکیه و … را تجربه کرده بودند و من با دست خالی به مصاف‌شان رفتم. امیدوارم برای رقابت‌های آتی شرایط بهتری مهیا باشد و بتوانم رکوردهای بهتری را ثبت کنم.
ملی‌پوش دوومیدانی ایران با اشاره به حضورش در رقابت‌های قهرمانی جهان و همچنین بازی‌های داخل سالن آسیا در ترکمنستان گفت: در مسابقات لندن که با نفرات برتر اختلاف دارم، اما تلاش می‌کنم رکورد شخصی‌ام را ارتقا بدهم. در عشق‌آباد نیز حالا همه از من توقع طلا دارند و به همین دلیل باید تلاشم را چند برابر کنم تا باز هم برای کشورم افتخارآفرین باشم.
ثمری در پایان درباره احتمال کار با مربی خارجی تصریح کرد: هیچ صحبتی در این خصوص با من نشده و این تصمیم است که فدراسیون دوومیدانی باید بگیرد. در حال حاضر هم با دو مربی ایرانی به نام آقایان الوند و اکبرپور کار می‌کنم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز