روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۶/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 695
  • 790
  • 1,326,903
اولین همایش ملی نگرشی نو بر حقوق شهروندی در تبریز آغاز به کار کرد

اولین همایش ملی نگرشی نو بر حقوق شهروندی، به میزبانی شهرداری تبریز در این شهر آغاز به کار کرد.
به گزارش شهریار، این همایش با حضور دکترالهام امین زاده دستیار ویژه رییس جمهور درحوزه حقوق شهروندی، سعید شبستری معاون سیاسی امنیتی استانداری آذربایجان شرقی، صادق نجفی شهردارتبریز، فرمانداران شهرها و شهرستان های استان تعدادی از اساتید حقوق دانشگاه ها و فعالان عرصه فرهنگی برگزار شد.
در ابتدای همایش حجت الاسلام احمد حمیدی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز، با اشاره به محورهای این همایش، گفت: بررسی زمینه های لازم برای تحقق حقوق شهروندی، کاوش درمفاهیم و اصطلاحات در حوزه حقوق شهروندی، تبلور حقوق شهروندی در قوانین و مقررات ملی و تبیین تکالیف نهادها و سازمان ها در اجرای منشور حقوق شهروندی، محورهایی است که برای این همایش تعریف شده است.
وی همچنین بررسی تخصصی منشور حقوق شهروندی، ارتقای جایگاه حقوق شهروندی، آسیب شناسی موانع تحقق حقوق شهروندی و آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در زمینه حقوق شهروندی، را اهداف تبیین شده برای این همایش اعلام کرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز، در بخش دیگری از سخنان خود، به پیشینه طرح موضوع حقوق شهروندی در شهرداری تبریز اشاره کرد و اظهار داشت: از سال ۱۳۹۲ که شهردارمحترم، دکترصادق نجفی در شورای معاونان، موضوع منشور حقوق شهروندی را مطرح کردند، معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز فعالیت خود را در این حوزه اغاز نمود.
حمیدی اضافه کرد: در نتیجه این فعالیت ها، شهرداری تبریز توانست عنوان برترین نهاد استانی در زمینه حقوق شهروندی را ازآن خود کند.
وی در پایان سخنان خود، اظهار امیدواری کرد پیشگامی تبریز در این حوزه، به تقویت حقوق شهروندی در ارکان مختلف منتهی گردد.
گفتنی است در بخش انتهایی مراسم افتتاحیه همایش، یادبود تبریز و کتاب تبریز، از سوی نجفی، شهردارتبریز، به دکترالهام امین زاده، دستیار ویژه رییس جمهور در حوزه حقوق شهروندی اهدا شد.
همچنین از دوکتاب ا موضوع حقوق شهروندی نیز، رونمایی شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز