روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 253
  • 1,066
  • 1,388,321
ایران، پنجره ی قطر به سوی جهان!

با یک تعبیر “ فوکویی “ می توان گفت نیروهای واقعی خشونت با صراحتی خشن تر از ذات خود قدرت ، در پی سیطره بر جهان هستند این نیروهای واقعی و خشن، در عصر نوین، دیگر در پی پنهان کاری و رفتارهای مزورانه نیستند. قدرت های خشن، در آنی تصمیم می گیرند و در همان آن، اراده های شان را عملی می کنند.
قدرت های خشونت طلب، که با اندیشه ای “ قبیله سالار” در پی نشانه گذاری حد و حدود مالکیت خود هستند، با بستن راه های ارتباطی ، تهدید به ساختن دیوارهای حائل در مرزها ، ممنوع کردن ترددهای هوایی، هک کردن سایت های دولتی و مردمی و ایجاد تنش در روابط دیپلماتیک، جهان را به سوی ناامنی سوق می دهند.
ناامنی ، برای وجود و ادامه ی هستی این قدرت ها، به شدت ضروری است ، از آن جهت که آنان را مدام در خاطر مردمان جهان ، زنده و حاضر نگه می دارد و این احساس را به همه ی ساکنان زمین القا می کند که حضور خشونت بار آن ها می تواند هر دم دامن هر کدام از ملت ها را بگیرد و در این میان، فرقی بین خودی و غیر خودی وجود ندارد.
قطر، یک نمونه ی بارز از این خودنمایی قدرت خشن است؛ کشور کوچکی که مایحتاج مردمش را به طور روزانه تهیه می کند و بنا به شنیده ها تقریبا، هیچ ذخیره غذایی ندارد.دولت و ملتی که با هزینه کردی سرسام آور، در انتظار میزبانی مسابقات جام جهانی بود، کشوری با برج های سر به فلک کشیده و تجملاتی بی مانند که اکنون به بن بست کشانده شده است.
سوی جالب و شگفت انگیز ماجرا این است که علت تحریم قطر، حمایت این کشور از تروریسم اعلام شده است. آن هم از سوی کشورهایی که خود نیز در این زمینه ، در مظان اتهام قرار دارند و این ظن و گمان ، در تعلیقی از انکار و اثبات در نوسان است.
با توجه به معادلات پیچیده ی موجود در روابط سیاسی و ادعاهایی که هر کدام از این دولت ها بر سر حاکمیت در منطقه دارند و نیز با توجه به معرکه گردانی شیطنت آمیز ترامپ در این میان، بهتر آن است که به جنبه ها و پی آیندهای مثبت این ماجرا برای ایران توجه کرد و تدبیری در استفاده ی بهینه از این فرصت اندیشید.
دلیل این تحریم ها و تهدیدها هرچه که باشد، اکنون بر ایران است که از این شرایط به دست آمده در جهت مبادلات تجاری و اقتصادی استفاده کند، چرا که قطر کشوری است صرفا مصرف کننده و همین ویژگی می بایست، تولید کنندگان ایرانی ، به خصوص تولید کنندگان مواد غذایی و خوراکی داخلی را متوجه اهمیت شکل ، کیفیت مواد و نیز فرم و نوآوری در بسته بندی و ارائه، بکند.
قطر امروز برای ما، بازاری بالقوه برای معرفی برندهای ایرانی است. فرصتی که با درایت مسئولان دولتی و غیر دولتی، می تواند موجب معرفی محصولات کیفیت محور ایرانی در مهم ترین بازار منطقه و لاجرم در نواحی مختلف دیگر باشد. /روزنامه آفرینش

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز