روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 446
  • 773
  • 1,386,679
اکثر آلمانی‌ها نگران وقوع جنگ جهانی سوم هستند

به نقل از روزنامه آلمانی “دی ولت”، بر اساس یک نظرسنجی حدود نیمی از آلمانی‌ها ( ۴۷ درصد) از وقوع جنگ جهانی سوم در چهل سال آینده می ترسند. ۳۹ درصد نیز وقوع این مسئله را بعید ارزیابی می کنند.
بر اساس نتایج این نظرسنجی که از طرف موسسه یوگو و به سفارش “هافینگتون پست” انجام گرفته است، ۱۵ درصد شهروندان آلمانی نیز در این باره تردید داشتند.
بر این اساس بخصوص ۴۲ درصد شهروندان آلمانی بر این باورند که احتمال وقوع جنگ جهانی از طریق پیروزی “دونالد ترامپ” در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا افزایش پیدا کرده و ۴۰ درصد نیز بر این عقیده اند که شرایط تغییر نمی کند.
۴۸ درصد از جوانان بین سن ۱۸ و ۲۹ سال نیز این مسئله را امکان پذیر دانستند که با روی کار آمدن ترامپ خطر جنگ جهانی افزایش یابد.
حدود ۱۰۰۹ نفر در این نظر سنجی شرکت کردند.
بسیاری از مقامات آلمانی نیز نگران روی کار آمدن ترامپ در آمریکا هستند.
“یوآخیم گاوک”، رئیس جمهور آلمان نیز درباره عقب نشینی قریب الوقوع آمریکا از صحنه بین المللی بعد از عهده داری دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آینده آمریکا در ژانویه ابراز نگرانی کرده و گفت: ما احتمالا در آبی گل آلود گرفتار می شویم.
وی همچنین انتظار دارد که آلمان تحت ریاست جمهوری جدید آمریکا بیش از قبل در سطح بین المللی درخواست مشارکت دریافت کند.
گاوک ابراز امیدواری کرد که ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا خود را از ترامپی که در مبارزات انتخاباتی دیده شد آزاد کند.
وزیر دارایی آلمان نیز با توجه به تغییر قدرت در آمریکا درباره شکست برنامه‌های برلین در آستانه شروع ریاست آن بر گروه جی بیست با توجه به احتمال یک جانبه‌گری‌های ترامپ ابراز نگرانی کرد.
“وولفگانگ شایبله”، وزیر دارایی آلمان نگران این مسئله است که دولت جدید آمریکا یکجانبه گری های روزافزون را در پیش گرفته به گونه ای که تشکل های بین المللی مانند “جی بیست” اهمیت خود را از دست بدهد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز