روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 1
  • 388
  • 594
  • 995,980
اکثر کودکان کار از خانواده‌های سالم و با توانایی کار هستند

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی گفت: ۴۶ هزار کودک در یک هزار مهدکودک استان مورد پذیرش قرار گرفته که تا پایان مهرماه این تعداد افزایش خواهد یافت.
محسن ارشدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ان در تبریز اظهار کرد: استان آذربایجان‌شرقی در حال حاضر دارای یک‌هزار مهدکودک است که شامل ۵۰۰ مهدکودک شهری و ۵۰۰ مهدکودک روستایی می‌باشد.
وی افزود: از مهر سال‌جاری ۴۶ هزار کودک در مهدکودک سراسر استان پذیرش شده که ۱۵ هزار نفر آنها در روستا مهدها هستند.
مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: قطعاً تا پایان مهر ماه میزان پذیرش در مهدکودک‌ها افزایش خواهد یافت و کودکان زیادی تحت پوشش مهدکودک‌های استان قرار خواهند گرفت.
وی ادامه داد: برای رشد کودکان و جلوگیری از سوءتغذیه آنها، برنامه یک وعده غذای گرم خواهیم داشت که از هفته آتی در مهدکودک‌های روستایی به مدت ۶ ماه آغاز خواهد شد.
ارشدزاده متذکر شد: بهزیستی برای کاهش هزینه‌های شهریه مهدکودک‌ها به خانواده‌های مناطق محروم و حاشیه‌نشینی شهری کمک‌ می‌کند.
وی با اشاره به آمار کودکان کار آذربایجان‌شرقی گفت: مرکز روزانه حمایتی و آموزش خیابانی در این خصوص وجود دارد که با محوریت آموزش و ارائه خدمات مددکاری به صورت روزانه ارائه خدمات می‌دهد.
مدیرکل بهزیستی استان اضافه کرد: در این مرکز علل حضور کودکان در کار و تبعات منفی آن به کودکان و خانواده‌هایشان آموزش داده می‌شود و اگر کودکان کار جمع‌آوری شده برای بار دوم و یا سوم به مرکز انتقال یابند، به دادگستری معرفی شده تا برخورد جدی‌تر انجام گیرد.
وی با تاکید به اینکه طبق بررسی انجام گرفته کودکان کار آذربایجان‌شرقی مشکل چندانی نداشته و از خانواده سالم و با توانایی کار هستند، گفت: تعداد محدودی از این کودکان جزو جامعه هدف بهزیستی بوده که مورد پذیرش قرار گرفته و تحت پوشش هستند که امسال ۱۰۰ کودک در این راستا ساماندهی شده است.
ارشدزاده بیان کرد: برنامه‌های نقدی و غیرنقدی برای این کودکان انجام گرفته و امیدواریم با همکاری و کمک مسوولان هیچ کودک کاری را در خیابان‌های استان نبینیم.
وی با بیان اینکه از آبان سال گذشته تا شهریور سال جاری ۹۰ درصد کودکان ۳ تا ۶ سال غربالگری بینایی شده‌اند، گفت: این موضوع از آبان‌ماه آغاز شده و تا شهریور سال دیگر ادامه می‌یابد و هر کودک ۳ تا ۶ سال فرصت دارد تا بیش از یک بار مورد غربالگری بینایی قرار گیرد تا بعدها با مشکل بینایی روبه رو نشود.
مدیرکل بهزیستی استان خاطرنشان کرد: طبق آمار استخراج شده، ۱۶۰ هزار کودک در استان وجود دارد که همه ساله ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر آنها مهاجرت از استان دارند و این یک مشکل برای ما محسوب می‌شود تا جامعه هدف کامل در دست نداشته باشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز