روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 933
  • 849
  • 1,360,845
اکران نوروزی پشت درهای « ارشاد » بسته شد

کارگردان فیلم «چهارراه استانبول» با انتقاد از نحوه تصمیم‌گیری و انتخاب فیلم‌های نوروزی گفت: این اتفاق پشت درهای بسته وزارت ارشاد رخ داد که نتیجه‌اش تناقض در حرف‌ها و اجحاف درحق برخی فیلمسازان شد.
مصطفی کیایی که به دنبال اکران نوروزی فیلم «چهارراه استانبول» بود، در گفت‌وگویی با خبر نگاران درباره انتخاب نشدن فیلمش بیان کرد: سیاست‌ پشت درهای وزارت ارشاد برای تصمیم‌گیری و حرف‌های متناقضی که از روز اول شنیدم باعث شد اکران نوروزی را از دست بدهم، چون مدام به من می‌گفتند با توجه به اینکه فیلم «چهارراه استانبول» در جشنواره فجر حضور داشته و اصلا اولویت برای این اکران با فیلم‌های جشنواره است، فیلم من هم یکی از گزینه‌های اصلی اکران نوروزی خواهد بود، اما لیستی که اعلام شد با این حرف‌ها در تناقض بود.
او افزود: حتی پخش‌کننده فیلم (فیلمیران) هم به دنبال این بود تا در کنار فیلم آقای حاتمی‌کیا فیلم «چهارراه استانبول» در اکران نوروزی قرار گیرد، اما در آخرین لحظه این اتفاق نیفتاد و به نظرم فهرست اکران نوروزی پشت درهای بسته وزارت ارشاد تنظیم شد.
این کارگردان سینما ادامه داد: من تمام برنامه‌ریزی لازم را برای اکران فیلم در نوروز انجام داده بودم و حتی بیلبوردهای تبلیغاتی هم آماده بود، اما الان که شرایط تغییر کرده نمی‌دانم باید چه کنم و با توجه به اینکه به عنوان بخش خصوصی فیلم را اکران می‌کنم حتی یک ماه هم برایم اهمیت دارد و شاید خیلی زود تصمیم به نمایش فیلم بگیرم.
کیایی تاکید کرد: ما منتظر بودیم آیین‌نامه اکران ابلاغ شود در حالی که می‌دانستم مدت‌هاست آماده شده، اما با وجود پیگیری‌هایی که در چند روز گذشته انجام دادم هنوز این آیین‌نامه به دستم نرسیده و به عنوان یک تهیه‌کننده و کارگردان نمی‌دانم شرایط اکران در سال آینده چگونه است.
او با اشاره به تعطیلی شورای صنفی نمایش به دلیل پایان دوران فعالیتش و حضور دوباره آن‌ها در جلسه نهایی تصمیم‌گیری برای اکران نوروزی گفت: فکر می‌کنم صنوف هنوز نماینده خود را برای شورا معرفی نکرده‌اند که شورای قبلی دوباره تشکیل جلسه داد، هرچند به نظرم همه چیز در وزارت ارشاد اتفاق افتاده و آن‌ها دوست داشتند حتما در اکران نوروزی دخیل باشند به طوری که همه فیلم‌ها با رایزنی با وزارت ارشاد فیلم‌ اکران نوروزی را گرفتند. این در حالی است که می‌بینیم برخی فیلمسازان هر زمانی که فیلمی بسازند، حتما فیلم‌شان در عید اکران می‌شود و این اجحاف در حق دیگران است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز