اگر ایرانی‌ها بیایند ترامپ مایل به مذاکره است

مشاور امنیت ملی آمریکا در واکنش به اظهارات رئیس جمهور کشورمان گفت: اگر ایرانی‌ها به معنای واقعی خواهان گفت‌وگو هستند من فکر می‌کنم که رئیس جمهور ترامپ نیز مایل به این کار است.
جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید پس از آنکه رئیس جمهورآمریکا فرمان بازگشت تحریم‌ها علیه ایران را امضا کرد در گفت‌وگو با شبکه سی ان ان مدعی شد که این تحریم‌های یک جانبه واشنگتن تاکنون نیز تاثیر عمده‌ای داشته است.
وی مدعی شد: تا به امروز ما شاهد تداوم اعتراضات بوده‌ایم. بنابراین من فکر می‌کنم که بازگشت تحریم‌های ما تاکنون نیز تاثیر زیادی داشته است.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تصمیم خود برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران پس از خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای را عملی کرد.
بولتون در ادامه گفت که آمریکا به دنبال اعمال فشار بی سابقه در ایران بوده و اعضای دولت در تلاش برای وضع مجدد تحریم‌ها علیه ایران مذاکرات زیادی با همتایان اروپایی انجام داده‌اند.
وی تصریح کرد:‌ما در سه ماه گذشته از زمانی که رئیس‌جمهور اعلام کرد از توافق هسته‌ای با ایران خارج می‌شود با دوستان خود در اروپا و سراسر جهان مذاکره کرده‌ایم و از آنها خواسته‌ایم که به ما بپیوندند.
بنابر این گزارش، این در حالی است که مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزرای امور خارجه با انتشار بیانیه‌ای نسبت به بازگشت تحریم‌ها علیه ایران عمیقا ابراز تاسف و تاکید کردند که متعهد به ادامه صادرات نفت و گاز ایران هستند.
مشاور امنیت ملی آمریکا همچنین مدعی شد که علیرغم وجود این اختلاف نظر میان آمریکا و اروپا بازرگانان بزرگ اروپایی تجارت خود با ایران را متوقف و در این میان آمریکا را انتخاب کردند.
وی گفت: بازرگانان اروپایی به میزان زیادی در حال توقف فعالیت‌های خود در ایران هستند.
بولتون در بخش دیگری از این گفت و گو به سخنان حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان درباره‌ شروط ایران برای مذاکره با آمریکا واکنش نشان داد و گفت: اجازه دهید ببینیم آیا این یک پیشنهاد واقعی است یا بیشتر یک پروپاگانداست.
وی افزود: اگر ایرانی‌ها به معنای واقعی می‌خواهند بیایند و درباره‌ تمامی فعالیت‌هایشان در منطقه وجهان مذاکره کنند من فکر می‌کنم که رئیس جمهور ترامپ نیز مایل به این کار باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از