روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۸/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 788
  • بازدید دیروز: 907
  • کل بازدید ها: 463,392
ایجاد رشته کاردانی آجیل و خشکبار برای نخستین‌بار در کشور

معاون پژوهشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان شرقی از ایجاد رشته کاردانی آجیل و خشکبار برای نخستین بار در کشور توسط این مرکز خبر داد.
پاسبان اسلام افزود: با حضور نماینده معین موسسه آموزش عالی علمی کاربردی وزارت جهادکشاورزی، اعضای اتاق بازرگانی استان، معاونت پژوهشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی و تولید کنندگان عمده آجیل و خشکبار استان در مرکز نشست مشترکی به منظور گسترش آموزش های کار و دانش و افزایش جذب دانش آموز و دانشجو از یک سو و ارتقای سطح کیفی آموزش ها از سوی دیگر و همچنین ایجاد رشته کاردانی و کارشناسی آجیل و خشکبار برای نخستین بار در کشور توسط مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی صورت گرفت. مرکز برای گسترش کمی و کیفی آموزش ها و تامین امکانات لازم برای بهبود آموزش های عملی مربوطه آمادگی لازم را دارد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به فرآوری و بسته بندی بیش از ۸۰ درصد آجیل و خشکبار کشور در آذربایجان شرقی که از قطب های تولید و فرآوری آن است و هزاران نفر به طور مستقیم در این صنعت مشغول به کار هستند.
معاون پژوهشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گفت: مرکز آمادگی لازم برای برگزاری بسیار کیفی این دوره های آموزشی در مقاطع کاردانی و کارشناسی به دلیل داشتن پشتوانه خوب و قوی با وجود واحدهای فراوری آجیل و متخصصان مربوطه در استان را دارد.
صالحی، نماینده موسسه آموزش عالی علمی کاربردی وزارت جهادکشاورزی نیز اظهارکرد: در صورت جذب دانشجو و عملکرد قابل قبول امکان توسعه مقطع مذکور به کارشناسی با پشتیبانی موسسه مقدور است.
قویدل از اعضای اتاق بازرگانی و تولید کنندگان عمده آجیل و خشکبار و صاحب برند آجیل تبریز نیز با استقبال از ایجاد این رشته بر همکاری تنگاتنگ خود و همکارانش تاکید کرد.
محمدی، رئیس اتحادیه آجیل فروشان نیز در حاشیه این نشست تاکید کرد: با توجه به اشتغال چند هزار نفری در استان در زمینه تولید، فراوری و عرضه آجیل از تاسیس رشته مذکور استقبال کرد.
آجیل و خشکبار تولیدشده در آذربایجان شرقی از شهره خاصی برخوردار است و سهم مهمی در صادرات غیرنفتی استان دارد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز