روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 1,223
  • 1,696
  • 1,392,084
ایجاد رشته کاردانی آجیل و خشکبار برای نخستین‌بار در کشور

معاون پژوهشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان شرقی از ایجاد رشته کاردانی آجیل و خشکبار برای نخستین بار در کشور توسط این مرکز خبر داد.
پاسبان اسلام افزود: با حضور نماینده معین موسسه آموزش عالی علمی کاربردی وزارت جهادکشاورزی، اعضای اتاق بازرگانی استان، معاونت پژوهشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی و تولید کنندگان عمده آجیل و خشکبار استان در مرکز نشست مشترکی به منظور گسترش آموزش های کار و دانش و افزایش جذب دانش آموز و دانشجو از یک سو و ارتقای سطح کیفی آموزش ها از سوی دیگر و همچنین ایجاد رشته کاردانی و کارشناسی آجیل و خشکبار برای نخستین بار در کشور توسط مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی صورت گرفت. مرکز برای گسترش کمی و کیفی آموزش ها و تامین امکانات لازم برای بهبود آموزش های عملی مربوطه آمادگی لازم را دارد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به فرآوری و بسته بندی بیش از ۸۰ درصد آجیل و خشکبار کشور در آذربایجان شرقی که از قطب های تولید و فرآوری آن است و هزاران نفر به طور مستقیم در این صنعت مشغول به کار هستند.
معاون پژوهشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گفت: مرکز آمادگی لازم برای برگزاری بسیار کیفی این دوره های آموزشی در مقاطع کاردانی و کارشناسی به دلیل داشتن پشتوانه خوب و قوی با وجود واحدهای فراوری آجیل و متخصصان مربوطه در استان را دارد.
صالحی، نماینده موسسه آموزش عالی علمی کاربردی وزارت جهادکشاورزی نیز اظهارکرد: در صورت جذب دانشجو و عملکرد قابل قبول امکان توسعه مقطع مذکور به کارشناسی با پشتیبانی موسسه مقدور است.
قویدل از اعضای اتاق بازرگانی و تولید کنندگان عمده آجیل و خشکبار و صاحب برند آجیل تبریز نیز با استقبال از ایجاد این رشته بر همکاری تنگاتنگ خود و همکارانش تاکید کرد.
محمدی، رئیس اتحادیه آجیل فروشان نیز در حاشیه این نشست تاکید کرد: با توجه به اشتغال چند هزار نفری در استان در زمینه تولید، فراوری و عرضه آجیل از تاسیس رشته مذکور استقبال کرد.
آجیل و خشکبار تولیدشده در آذربایجان شرقی از شهره خاصی برخوردار است و سهم مهمی در صادرات غیرنفتی استان دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز