روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
ایجاد زیر ساخت انرژی از نقاط قوت شرکت گاز آذربایجان شرقی است

امام جمعه تبریز ایجاد زیر ساخت های گاز طبیعی در استان را یکی از نقاط قوت شرکت گاز دانست و افزود : فراهم نمودن این زیر ساخت ها در ایجاد اشتغال و تولید بسیار موثر است و این امر باعث خوشحالی و یکی از اقدامات ارزشمند در استان به حساب می آید.
به گزارش نصر ، در این دیدارحضرت حجت السلام و المسلمین آل هاشم با اشاره به نقش گاز طبیعی در کشور افزود : امروزه مسئله گاز طبیعی یکی از حیاتی ترین نیازهای کشور است چنانچه زمانی نفت این نقش را داشت و نقش گاز طبیعی در ایجاد تولید و اشتغال و ارزش افزوده با توجه به قیمت آن غیر قابل انکار است.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز افزود :یکی از خیانت های رژیم گذشته وابستگی اقتصاد به نفت بود که بعد از انقلاب شاهد کاهش این رویه بوده و مدیون مقام معظم رهبری در نامگذاری سال به نام اقتصاد مقاومتی در دو سال پیاپی هستیم .
وی تصریح نمود : مسئله اشتغال جوانان باید جدی تلقی شود و از این طریق است که استعداد جوانان شکوفا و افراد مبتکر و خلاق پا به عرصه می گذارند امروزه دیگر اشتغال پشت میزنشینی نیست بلکه با ایجاد زیر ساخت هایی مانند انرژی گاز طبیعی باید از این انرژی در راستای ارزش افزوده و تولید و اشتغال بهره جست.
در این ابتدای این دیدار صمیمی مدیرعامل شرکت گاز استان ضمن ابراز خرسندی و تبریک انتصاب حضرت حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم به سمت نمایندگی ولی فقیه در استان طی سخنانی به معرفی ظرفیت ها و عملکرد شرکت گاز پرداخت.
ولی اله دینی گفت : در حال حاضر ۱۰۰ درصد خانوار شهری و ۹۰ درصد خانوار روستایی با تحت پوشش قرار دادن قریب به یک میلیون ۵۰۰ هزار مشترک از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.
وی افزود : در سال های گذشته ذغدغه شرکت گاز استان گازرسانی به شهرها و روستاهای استان برای مصارف خانگی بود و در دو سال اخیر این رویه به سوی گاز رسانی به صنایع استان در راستای ارزش افزوده و تولید و اشتغال بوده است بطوریکه در سال های گذشته بیش از ۵۰ درصد مصارف گاز طبیعی در بخش خانگی مصرف می شد و در سال گذشته از مصرف ۹ میلیارد مترمکعب در سطح استان شاهد مصرف بیش از ۵۴ درصد گاز طبیعی در بخش های صنعتی و نیروگاهی بودیم.
وی خاطر کرد: امروزه در استان صنعتی وجود ندارد که از نعمت گاز طبیعی بهره مند نباشد بغیر از مراکزی مانند آسفالت ، مرغ داری و کورهای آجرپزی که بعلت پراکندگی و دوری از شبکه گاز امکان گازرسانی فراهم نبوده است که اخیرا بیش از ۳۰۰ مورد از این قبیل صنایع شناسایی گردیده و عملیات نزدیک رسانی و گازرسانی به مراکز مذکور آغاز شده است.
وی تصریح نمود : در زمستان گذشته علی رغم برودت بیش از حد هوا با تلاش های شبانه روزی همکارانمان در شرکت گاز با استمرار گازرسانی پایدار قطعی گاز نداشتیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز