ایجاد مراکز خرید نقش بازار تبریز را کم رنگ نمی‌کند

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: هرگز ایجاد مراکز خرید نقش بازار تبریز را کم رنگ نمی‌کند.
اسماعیل جبارزاده در مراسم افتتاح رسمی مرکز خرید اطلس با بیان اینکه آذربایجان شرقی یکی از استان های سرمایه پذیر کشور محسوب می شود، اظهار کرد: سال گذشته از نظر میزان جذب سرمایه گذار خارجی رتبه دوم را کسب کرده ایم؛ امید است در سال جاری نیز رتبه اول را در جذب سرمایه گذار خارجی و داخلی کسب کنیم.
وی با بیان اینکه در آذربایجان شرقی هیچ مشکلی برای سرمایه گذاران وجود ندارد، و زمینه های مناسبی برای سرمایه گذاری فراهم شده است، تصریح کرد: ضروری است تا تمامی مسئولان اقدامات لازم را برای حمایت از سرمایه گذاران انجام دهند تا هیچ سرمایه گذاری گرفتار بروکراسی و مراحل پیچیده اداری نشود.
جبارزاده متذکر شد: مرکز خرید اطلس یکی از زیباترین مراکز خرید کشور محسوب می شود و با افتتاح این پروژه دیگر نیازی نیست تا مردم برای خرید به سایر کشورها مراجعه کنند.
استاندار آذربایجان شرقی افزود: هرگز با ایجاد این مراکز، سایر فروشگاه ها در استان کم رنگ نخواهد شد ، چرا که بازار سرپوشیده تبریز نیز صفای خود را دارد و هیچ کدام از این مراکز رقیب یکدیگر نیستند.
وی با بیان اینکه بازار تبریز با همت شهرداری و میراث فرهنگی استان در حال نوسازی است، ادامه داد: تمامی مسئولان در راستای رونق فضای کسب و کار و توسعه مراکز خرید تلاش می کنند به طوریکه در سال های اخیر با حضور گردشگران در بازار تبریز شاهد رکود در استان نبوده ایم.
وی با تاکید بر اینکه اکنون به دنبال رونق اقتصادی در قالب بخش خدمات و تجارت هستیم، گفت: خوشبختانه در سال جاری مسئولان نسبت به اشتغالزایی بحث خدمات و تجارت اهتمام ویژه ای داشته اند به طوریکه بکارگیری یک هزارو ۱۰۰ نفر در پروژه اطلس بسیار خوشحال کننده است.
جبارزاده، حمایت ویژه از تجارت و خدمات را جزو اولویت دار ترین برنامه های استان در سالجاری عنوان کرد و ادامه داد: ضروری است احیای جاده ابریشم را در سر لوحه کار خود قرار دهیم، چرا که آذربایجان شرقی از موقعیت ویژه ای برخوردار است، تا تمامی صادرات اروپا از بازار های ما انجام شود.
استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: تجار و بازرگانان استان توان دارند تا حلقه وصل بین تجارت شرق و تجارت داخلی کشور با کشور های همسایه باشند؛ امید است شاهد افتتاح هرچه بیشتر چنین پروژه های عظیم باشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از