روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
ایجاد ۱ میلیون شغل در کشور هدف گذاری شده است

وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی گفت: برای سال جاری ایجاد یک میلیون شغل در سطح کشور هدف گذاری شده است.
علی ربیعی درحاشیه افتتاح بزرگترین کارخانه تولید محصولات پودری غرب کشور در جمع خبرنگاران خرم آباد، افزود:۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار شغل از این تعداد با توجه به رشد کشور محقق می شود و مابقی توسط اشتغال فراگیر هدف گذاری شده است.
وی با بیان اینکه یکی ازصنایعی که در صندوق بازنشستگی حضور دارد، صنایع حوزه شیر و لبنیات است ، اظهار کرد: این صنایع در راستای گسترش بهداشت و کمک به تغذیه کشور با توجه به بازده کم سرمایه در این صنعت فعالیت می کنند.
به گفته وی امروز در خرم آباد صنعت تبدیل روزانه ۲۰۰ تن شیر به ۱۵ کیلوگرم شیر خشک برای مصرف انسانی و ۱۵۰ تن آب پنیر به پور شیر خوراک کارخانه با۱۳۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و ۳۰ نفر اشتغال اولیه فعال شده است.
وی با بیان اینکه راه اندازی این طرح صنعت دامداری منطقه را نیز تقویت می کند،بیان کرد: تمام تکنولوژی این طرح توسط مرکز تحقیقات پگاه در شیرازو تهران و خرم آباد ساخته شده است.
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی همچنین اظهار کرد:در سال تولید و اشتغال به بحث اشتغال و سلامت مردم ، تولید محصولات شیری و کمک به تغذیه مردم اقدام می شود.
وی با بیان اینکه در لرستان ایجاد ۲۵هزار شغل در سالجاری هدف گذاری شده تاکید کرد : رسته شغل های پیش بینی شده در لرستان شناسایی شده و با توجه به اعتبارات موجود کارگروه ها و رسته ها مستقر شده که پیش بینی می شود این میزان شغل در این استان محقق شود.
بزرگترین طرح تولید شیر خشک و پودر پنیر غرب کشور با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال، ظرفیت تولید ۱۵ تن پودر شیرخشک در ساعت با حضور وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد.
عملیات اجرایی احداث این کارخانه از اردیبهشت ماه سال ۹۴ آغاز شده و با تولید انواع پودر شیر خشک و پروتئین زمینه اشتغال مستقیم ۳۰ نفر را فراهم کرده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز