روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
ایجاد ۱۴۰ هزار شغل پایدار درحوزه گردشگری و صنایع دستی

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه تمرکز جدی سازمان، ایجاد اشتغال پایدار در کشور است، گفت: پیش بینی ما ایجاد حدود ۱۴۰ هزار شغل پایدار در حوزه گردشگری و صنایع دستی در سال ۹۶ است.
زهرا احمدی پوردر حاشیه بازدید از عمارت خسروآباد سنندج در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به اینکه سال ۹۶ با عنوان سال تولید و اشتغال ازسوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده؛ فرصت هایی که ازطریق گردشگری بویژه توسعه صنایع دستی می توان برای اشتغال ایجاد کرد در سازمان دسته بندی و احصا شده و میزان اشتغالی که می توان از این طریق ایجاد کرد نیز آماده شده است.
وی اظهار کرد: بر این اساس در استان ها روستاهایی شناسایی شده و این کار به صورت پایلوت در تعداد محدودی از این روستاها شروع شده تا اشکالات طرح رفع و شناسایی شود.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: از این منظر ۵۰۰ روستا در کشور شناسایی شده که سه مورد آن در استان کردستان است و پس از ارزیابی اولیه و رفع اشکالات، فاز بعدی را در روستاهای دیگر اجرا خواهیم کرد.
وی تمرکز جدی سازمان را ایجاد اشتغال پایدار از طریق صنایع دستی و گردشگری عنوان کرد و گفت: بر این اساس پیش بینی ما در حوزه گردشگری حدود ۷۰ هزار و در حوزه صنایع دستی نیز ۶۵ تا ۷۰ هزار شغل پایدار در سال ۹۶ است.
احمدی پور اظهار کرد: جهت گیری و تمرکز ما در زمینه ایجاد اشتغال پایدار، بر روستاها است چرا که روستاهای ما از نیروی جوان تخلیه می شود و مهاجرت به حاشیه شهرها باعث مشکلات جدی در شهرها شده و با تخلیه شدن روستاها امکان زیست در این مناطق به مرور از بین می رود.
احمدی پور ادامه داد: ما به لحاظ سنتی شرایطی را در روستاها داشته ایم که می تواند جزء جذابیت های گردشگری برای کشور باشد و امروز در صدد احیای این مهم هستیم و با بازنگری هایی که در دستورالعمل های سازمان وجود دارد و جهت گیری و جدیتی که برای اشتغال سال ۹۶ داریم این کار را انجام می دهیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز