روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 654
  • 1,001
  • 1,356,993
ایرانی‌ها بیشترین گردشگران خارجی ترکیه شده‌اند

در ماه ژانویه سال جاری میلادی در مقایسه با ژانویه سال گذشته تعداد گردشگران ایرانی ترکیه بیش از ۵۰ درصد افزایش داشته است.
بر اساس آمارهای جدید ایرانی‌ها در ماه نخست سال میلادی جدید بیشترین میزان گردشگر خارجی در ترکیه بوده اند.
به گزارش عصرایران به نقل از گزارش روزنامه حریت ترکیه، در ماه ژانویه سال جاری میلادی و بنا به اعلام وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه ۳ کشوری که بیشترین تعداد گردشگر را به ترکیه فرستاده‌اند به ترتیب: ایران، گرجستان و بلغارستان بوده‌اند.
یخ صنعت گردشگری ترکیه پس از چند سال وقفه و رکود از سال ۲۰۱۷ میلادی به تدریج در حال آب شدن و رونق دوباره است و در این میان با کاهش ورود گردشگران اروپایی و آمریکایی به ترکیه، جای آنها را گردشگران ایرانی، عرب و برخی کشورهای قفقاز می گیرند.
بر اساس آمارها در سال ۲۰۱۶ آمار ورود گردشگران خارجی به ترکیه به تعداد ۲۵ میلیون و ۳۵۲ هزار نفر سقوط کرد که این آمار در سال ۲۰۱۷ با افزایشی نزدیک به ۳۰ درصدی به ۳۲ میلیون و ۴۱۰ هزار نفر رسید.
بر اساس آمار وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه آمار ورود گردشگران خارجی به ترکیه در ماه ژانویه ۲۰۱۸ در مقایسه با ژانویه ۲۰۱۷ بیش از ۳۸ درصد افزایش داشته و از رقم ۱ میلیون و ۵۵ هزار به تعداد ۱ میلیون و ۴۶۱ هزار گردشگر خارجی رسیده است.

در حالی که آمار گردشگران ایرانی در ژانویه ۲۰۱۷ تعداد ۱۰۱ هزار و ۶۳۶ نفر بوده این آمار در ژانویه امسال با رشدی بیش از ۵۰ درصدی به ۱۵۴ هزار و ۲۹۶ گردشگر رسیده است.
این در حالی است که آمار ورود گردشگران آلمانی به ترکیه در مقایسه با سال ۲۰۱۵ از نصف هم کمتر شده است. در ژانویه ۲۰۱۵ گردشگران آلمانی بیشترین تعداد گردشگران خارجی ترکیه بوده اند اما در ژانویه امسال در رده چهارم و پس از ایران، گرجستان و بلغارستان قرار گرفته‌اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز