روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 786
  • 889
  • 993,817
ایرانی ها در کشورهای خارجی ویلا می خرند

حالا دیگر شهرهای شمالی از وجود ویلای تهرانی ها اشباع شده و آنها برای گذراندن تعطیلات خود به خرید ویلا در کشورهای دیگر روی آورده اند.
به گزارش خبرنگاران استان مازندران و پس از آن استان گیلان از جمله استانهایی هستند که بیشترین تعداد ویلاهای ساخته شده برای آنها متعلق به تهرانی های سرمایه داری است که می خواهند آخر هفته خودروی خود را در جاده چالوس بیندازند و راهی تهران شمال شوند برای گذراندن دو روز آخر هفته در کنار دریا و جنگل.اما دیگر این شهرها از وجود ویلاهای متعدد اشباع شده، هر هفته در جاده های شمالی ترافیک است و جنگل بکر دیگری در شهرهای شمالی پیدا نمی شود هر کجا حتی وسط جنگل ویلا ساخته اند و دیگر نمی توان آخر هفته ای آرام کنار دریا داشت.
از سوی دیگر کشورهای خارجی دندان برای جذب سرمایه های ایرانی تیز کرده اند و با هر ترفند و تشویقی سعی می کنند این سرمایه ها را به سمت کشورشان جذب کنند. از جمله گرجستان، ترکیه ، امارات و قبرس شمالی.
در این میان کشورهایی که نیازی به گرفتن ویزا نداشته باشند برای کسانی که می خواهند از شرایط خرید خانه مطلع شوند راحت تر است به همین دلیل ایرانی ها در شهرهای ساحلی آنتالیا خانه های زیادی خریدند اما پس از اینکه پروازهای مستقیم به این شهر ترک نشین قطع شد، آنها راهی گرجستان شدند کشوری که به تازگی در روابط سیاسی و اقتصادی ایران جای گرفته و با لغو ویزا افراد زیادی به آنجا در رفت و آمدند.
قبرس شمالی منطقه ترک نشین است که شرکت های خارجی در ایران به تبلیغ فروش خانه هایی با متراژ ۳۵ تا ۵۰ متر با سند مادام العمر می کنند این تبلیغات را به راحتی می توان در روزنامه های کثیرالانتشار مشاهده کرد آنها به مشتریان خود می گویند که شرکت یک هدیه نیز به خریدار می دهد این هدیه نیز همراه شدن وکیل با خریدار برای سال اول است به این ترتیب خریدار می تواند ضمن خرید یک خانه و داشتن ده هزار دلار در حساب ارزی خود اقامت یک ساله نیز دریافت کند.
از سوی دیگر در دبی نیز مالکیت برای خانه ها ۹۹ ساله است و برخی را همین موضوع منصرف می کند اما در هر حال خیلی ها هم هستند که می خواهند در این شهر توریستی ویلا داشته باشند.
در گرجستان نیز اما میزان خرید ویلا به حدی رسیده که بسیاری از افرادی که یکی دو بار برای گردش رفته اند را ترغیب می کند تا ویلا بخرند انقدر این میزان زیاد شده که دولت گرجستان محدودیت هایی را برای ایرانی ها گذاشته است و اعلام کرده که دیگر اقامت طولانی مدت به واسطه خرید منزل به ایرانی ها نمی دهد و باید متقاضی خرید خانه در صورت تمایل به داشتن اقامت، کسب و کار نیز در این کشور داشته باشد. اگر این افراد بتوانند اقامت بگیرند باید هر سال آن را تمدید کنند که تمدید آن نیز منوط به شرایطی مانند نداشتن تخلف است. در زمانی که می شد با دلار ۴ هزار تومانی خانه ای با قیمت ۳۰۰ میلیون تومان خرید اکنون این میزان برای ایرانی ها خیلی بیشتر شده و خرید خانه در گرجستان کمتر شده است.
اما هنوز هستند افرادی که می خواهند در حوزه گردشگری این کشورها فعالیت کنند برخی از ایرانی ها در این کشورها اقدام به خرید هتل کرده اند و ایرانی ها را از این طریق در هتلهای خود اسکان می دهند. این افراد در قالب شرکت هلدینگ در کشورهای دیگر نیز در بخش گردشگری سرمایه گذاری کرده اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز