روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 298
  • بازدید دیروز: 430
  • کل بازدید ها: 602,215
ایرانی ها چند دقیقه در هفته کتاب می خوانند؟

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با بیان اینکه ‘سرانه مطالعه کتاب در ایران در هفته ۷ دقیقه است’، گفت: باید با گسترش فضای کتاب‌خوانی به جبران این ضعف و نقص کمک کنیم چراکه دانش بشری تنها از طریق مطالعه و اندوخته قابل اکتساب است و مسیری دیگری ندارد.
اشرف بروجردی روز سه شنبه در مراسم افتتاح کتابخانه مرکزی دانشگاه الزهرا (س) افزود:
کتابخانه ملی محل طرح و ارائه تفکر و نظرات اندیشمند است و از همه متفکران دعوت می‌کنیم تا در کتابخانه ملی به بیان اندیشه‌ها خود بپردازند.
وی افزود: کتابخانه ملی محل تضارب آرا است و همه متفکران و منتقدان آنان برای بحث می‌توانند از همه امکانات موجود کتابخانه ملی بهره ببرند.
بروجردی با اشاره به اینکه کتاب و کتاب‌خوانی و نوشته و نوشتن در دین مبین اسلام بارها و بارها مورد تکریم قرار گرفته است، گفت: معجزه دین ما کتاب قرآن است و این اهمیت امر مکتوب را نشان می‌دهد.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی خاطرنشان کرد: در قرآن کریم به قلم و آنچه می‌نگارد قسم یاد شده که اهمیت نگاشتن، حفظ و نشر دانش بشری را نشان می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه امروز کتابخانه‌ها حافظه بشری هستند و آثار چندین هزار ساله تمدن بشر در آن‌ها حفظ می‌شود، گفت: محافظت از دانش بشری در قالب اسناد و کتاب به یک سرمایه ملی تبدیل‌شده است که کشورها به این جمع‌آوری و حفاظت مباهات می‌کنند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز