روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 186
  • 753
  • 1,437,088
ایران تامین کننده نفت سوریه

جرج نخله، نماینده سابق پارلمان سوریه در تشریح پرونده نفتی سوریه و دلیل واردات نفت به این کشور به رغم این که خود، یکی از کشورهای نفت‌خیز منطقه است، گفت: «جنگ شبه‌جهانی علیه سوریه، پیامدهای منفی بیشماری برای این کشور به دنبال داشت و در صدر آنها باید به ویرانگری‌های گروه‌های تروریستی اشاره کرد که برای همین منظور و ایفای چنین نقشی از طریق تسلط بر خاک سوریه و نفوذ و گسترش در بیشتر نقاط این کشور آموزش داده شدند تا در کنار محاصره سیاسی و اقتصادی و دیپلماتیک دمشق که کشورهای دشمن اعمال کردند، مکمل نابرابری‌های جنگی باشند.
وی ادامه داد: «به همین دلیل سوریه ناگزیر در پی یافتن گزینه‌های موجود و راه‌های ممکن برای تأمین نیازهای خود به ویژه در حوزه نفت و انرژی برآمد و به کشورهای دوست و متحد خود چون ایران، الجزایر و ونزوئلا پناه برد که با تحریم سوریه مقابله و نفت مورد نیاز آن را تأمین می‌کردند».
نخله در ادامه افزود: «سوریه قبل از بحران چندین ساله فعلی، روزانه حدود ۳۸۵ هزار بشکه نفت تولید و این مقدار، نیاز داخلی کشور را از طریق بازیافت در دو پالایشگاه «حمص» و «بانیاس» برطرف می‌کرد اما با تسلط گروه‌های تروریستی بر پایگاه‌های تولید نفت از طریق توطئه‌چینی آمریکا و اسرائیل، سوریه در وهله نخست از این تولید محروم و میزان آن به حدود ۱۰ هزار بشکه در روز کاهش یافت و نفت استخراج شده توسط این گروه‌ها به صورت غیر قانونی به ترکیه صادر شد. علاوه بر آن روش‌های ابتدائی آنها در بازیافت این ماده آسیب شدید به محیط زیست وارد کرده است».
نماینده سابق پارلمان سوریه در حوزه تخصص و کارآیی متخصصان دمشق گفت که سوریه از کادر فنی و مجربی برخوردار است که قبل از شروع بحران در زمینه استخراج و بازیافت نفت انجام وظیفه می‌کردند، یک کادر متخصص اکتشاف، یک کادر متخصص حفاری و نیز یک کادر برای استخراج و بازیافت دمشق را از حضور کارشناسان و متخصصان خارجی بی‌نیاز کرده بود.
وی در زمینه طمع ورزی‌های آمریکا و مکانیسم عمل دولت سوریه برای مقابله با این چالش‌های مادی گفت که واشنگتن گروه‌های تروریستی را برای تخریب و تجزیه سوریه و به تبع آن تسلط بر این کشور آموزش داد و از آنها حمایت کرد اما با از دست دادن ابزار تروریستی خود، به صورت مستقیم دخالت کرده و نیروهای دموکراتیک سوریه را به منظور تحقق اهداف خود در تسلط بر منابع نفتی و حمایت از بقایای تروریسم به کار گرفته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز