روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 782
  • 889
  • 993,813
ایران جزو ۱۰ کشور برتر دنیا در حوزه دندانپزشکی

یک متخصص جراحی لثه، بر ضرورت انجام جرم گیری دندان ها در فواصل زمانی ۳ تا ۴ ماه و حداکثر ۶ ماه یکبار تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار ان امید مقدس، گفت: ایران جزو ۱۰ تا ۱۲ کشور برتر دنیا در حوزه دندانپزشکی است و کیفیت کار دندانپزشکان کشورمان بالاست.
وی با اشاره به طرح سه موضوع بازسازی، ایمپلنت و زیبایی در سمپوزیوم باکو، افزود: در این سمپوزیوم، ۶ تن از اساتید مجرب دندانپزشکی ایران، در زمینه جراحی لثه، جراحی فک و صورت، پروتز و ترمیمی، سخنرانی خواهند داشت.
دبیر علمی سمپوزیوم دندانپزشکی باکو، با اشاره به اهمیت ایمپلنت، تاکید کرد: یک ایمپلنت موفق نیازمند این است که فک بیمار استخوان کافی و لثه او ضخامت داشته باشد، زیرا در غیر این صورت، ایمپلنت بیمار بعد از دو سه سال دچار مشکل می شود.
مقدس در ادامه بر اهمیت جرم گیری دندان ها در فواصل زمانی سه تا چهار ماه و حداکثر ۶ ماه تاکید کرد و افزود: هر کار غلطی انجام شود، آسیب می زند. اما این تصور که جرم گیری برای دندان ها ضرر دارد، اشتباه است.
وی، علام ظاهری بیماری لثه را مورد اشاره قرار داد و گفت: خون ریزی لثه، بوی بد دهان، متورم شدن لثه ها، از علائم مشخصه بیماری لثه است. اما چون این بیماری درد ندارد، خیلی مهم است که دندانپزشکان از مشکلات لثه آگاهی کامل داشته باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز