روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 1,604
  • 1,097
  • 1,390,769
ایران در حال بررسی فریز تولید در سطح ۴ میلیون بشکه است

ایران در حال بررسی پیشنهاد فریز تولید خود در نزدیکی سطح تولید فعلی اعلامی خودش یعنی حدود ۴ میلیون بشکه و نه میزان برآورد اوپک از تولید این کشور یعنی حدود ۳/۷ میلیون بشکه در روز است.
کشورهای عضو اوپک آخرین دور از تلاش های دیپلماتیک خود برای به نتیجه رساندن طرح کاهش تولید را آغاز کرده اند. به گفته یک منبع آگاه، کشورهای قطر، الجزایر و ونزوئلا رهبری تلاش ها برای فائق آمدن به اختلافات بین بزرگترین تولید کنندگان عضو سازمان را بر عهده گرفته اند.
به گفته نماینده یکی از کشورهای عضو در نزد اوپک، این دیپلماسی پشت پرده پس از آن شروع شده که نشست های دوجانبه ای در آخر هفته گذشته نتوانست این اختلاف نظرها را حل کند و اکنون تنها ۲ هفته زمان برای نهایی کردن توافق و اعلام رسمی آن در شست ۳۰ نوامبر اوپک باقی مانده است. عربستان، عراق و ایران هنوز در مورد میزان سهمی که هر کشور باید از کاهش تولید داشته باشد اختلاف نظر دارند.
سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) هنوز نتوانسته راهی برای نهایی کردن توافق اولیه ماه سپتامبر به منظور کاهش تولید و تقویت قیمت ها پیدا کند. قیمت نفت که پس از اعلام توافق الجزایر به حدود ۵۴ دلار رسیده بود، با افزایش تردیدها به موفقیت این طرح به حدود ۴۵ دلار کاهش یافته است. مجموع تولید نفت اعضا همچنان در حال افزایش است.
به گفته این منبع مطلع، عربستان، بزرگترین تولید کننده عضو اوپک آماده کاهش تولید خود است، اما این در صورتی است که این تلاش ها مبتنی بر ۴ اصل باشد. همه اعضا باید روی اقدام جمعی توافق کنند، قول بدهند که بار کاهش تولید را به صورت منصفانه به دوش بکشند، و این کار را به شیوه ای انجام دهند که شفاف باشد و برای بازار قابل باور باشد. این بدان معناست که عربستان همچنان معتقد است عراق باید تولید خود را کاهش دهد و ایران نیز باید تولید خود را در سطح فعلی فریز کند. تاکنون هیچ کشوری با این پیشنهادات موافقت نکرده است.
این منبع گفت، ایران در حال بررسی پیشنهاد فریز تولید خود در نزدیکی سطح تولید فعلی اعلامی خودش یعنی حدود ۴ میلیون بشکه و نه میزان برآورد اوپک از تولید این کشور یعنی حدود ۳/۷ میلیون بشکه در روز است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز