روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 681
  • 857
  • 1,393,974
ایران علاقمند به توافق تجارت آزاد با مالزی است.

وزیر صنعت و تجارت خارجی مالزی از انجام گفت وگوهای توافق تجارت آزاد با ایران خبر داد و اعلام کرد که در قالب این قبیل توافق ها مالزی در پی توسعه تجارت خود با سایر کشورها است.
‘مصطفی محمد’ وزیر صنعت و تجارت خارجی مالزی تاکید کرد که مالزی در حال حاضر با ۱۳ کشور توافق تجارت آزاد دارد.
وزیر صنعت و تجارت خارجی مالزی در ادامه تشریح کرد که ایران علاقمند به توافق تجارت آزاد با مالزی است.
‘مصطفی محمد’ که در مورد سرانجام توافق همکاری های دو سوی اقیانوس آرام موسوم به ‘تی.پی.پی’ در پارلمان این کشور سخن می گفت، تصریح کرد که مالزی با استفاده از قالب این توافق خواستار افزایش فرصت های تجاری خود با سایر کشورها است و می تواند با استفاده از قالب این توافق و اجرای سیاست های داخلی به منافع تجاری اش دست یابد. وی در این سفر سه روزه ضمن دیدار با مقامات عالی رتبه ایرانی از تمایل کشورش برای افزایش مناسبات تجاری با ایران در بخش های مختلف از جمله نفت و گاز، گردشگری، آموزش و صنعت خودرو خبر داد. مالزی با گام های آهسته و محتاطانه ای پس از باز شدن درهای تجارت ایران به بازارهای جهانی در دوران پسابرجام به تدریج علاقه خود را برای حضور در بازار ایران نشان داد که این علاقمندی پس از سفر دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران تکاپوی بیشتری به خود گرفت که نتایج آن را می توان در آمار پایانی سال جاری میلادی مشاهده کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز