ایران نیم میلیون تراکتور دارد

مدیرعامل شرکت تراکتورسازی با اشاره به مشکلات موجود در خصوص انتقال وجه و موارد از این قبیل در صادرات گفت: با توجه به کیفیت بالای تراکتور در ایران، صادرات بیش از ۲ هزار تراکتور به سایر کشورها را داشتیم.
ابوالفتح ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگاران در تبریز به تشریح تولیدات سالانه مجموعه تراکتورسازی پرداخت و اظهار داشت: تولیدات تراکتور در سال‌جاری با افزایش ۱۰ درصدی نسبت به سال گذشته روبه رو بوده که عمده دلیل این میزان افزایش به واسطه صادرات تراکتور به کشورهای دیگر بوده است.
صادرات بیش از ۲ هزار تراکتور به کشورهای آفریقا و هلند
وی با اشاره به مشکلات موجود در خصوص انتقال وجه و موارد از این قبیل در صادرات تصریح کرد: با توجه به کیفیت بالای تراکتور در ایران، صادرات بیش از دو‌هزار تراکتور به سایر کشورها را داشتیم.
مدیرعامل تراکتورسازی افزود: تراکتورسازی تبریز دو سال پیاپی در بخش صادرات به مقام نخست دست یافته است که کیفیت بالا و قیمت مناسب باعث شده تراکتورسازی جایگاه ویژه‌ای در صادرات به کشورهایی از قبیل آفریقا و هلند به دست آورد.
ایجاد اشتغال مستقیم برای ۵ هزار نفر در تراکتورسازی
وی با تاکید به اینکه بازار داخلی به عنوان بازاری برای خدمت هر چه بهتر محسوب می‌شود، ادامه داد: در حال حاضر مجموعه تراکتورسازی اشتغال مستقیم برای پنج هزار نفر ایجاد کرده است همچنین این مجموعه با ۵۰۰ کارخانه کوچک و بزرگ در رابطه با سفارش قطعات کار می‌کند.
اختلال در فعالیت تراکتورسازی منجر به اختلال در فعالیت قطعه‌سازان خواهد شد.
ابراهیمی متذکر شد: اگر اختلالی در فعالیت تراکتورسازی ایجاد شود، اولین ضربه به تولیدکنندگان قطعه و سپس به کارگران وارد می‌شود.
توانایی مجموعه تراکتورسازی ایران در تأمین نیاز کل کشور
ابراهیمی تاکید کرد: تراکتورسازی تبریز توانایی تأمین نیازهای کل کشور را دارد و علاوه بر آن به عنوان معین سایر صنایع نیز محسوب می‌شود زیرا تراکتورسازی تنها مجموعه‌ای است که قطعات، ریخته، موتور و تراکتور را تولید کند.
وی افزود: موتور تولیدی تراکتور در بخش‌های مختلف از قبیل کمپاین، غلطک، لیفتراک و پمپ آب استفاده می‌شود و تنها تولید تراکتور در این مجموعه صورت نمی‌گیرد.
وجود ۵۰۰ هزار تراکتور در کشور
مدیرعامل تراکتورسازی تبریز با بیان اینکه تراکتورسازی توانایی افزایش ایجاد اشتغال در همه بخش‌ها را دارد، گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰۰ هزار دستگاه در سراسر کشور وجود دارد که دولت با اعطای تسهیلاتی اقدام به نوسازی تراکتورهای فرسوده کرده که کشاورزان می‌توانند از طریق وام با نرخ ۱۵ درصد به صورت ۸۰ درصد وام و ۲۰ درصد خریدار اقدام به خرید تراکتور کنند.
قیمت ۲۷ تا ۱۸۹ میلیونی تراکتورهای تولیدی
وی ادامه داد: قیمت تراکتورهای تولیدی از ۲۷ میلیون تا ۱۸۹ میلیون تعیین شده که بیشترین خرید تراکتور مابین قیمت‌های ۴۰ تا ۵۰ میلیون انجام می‌گیرد.
ابراهیمی گفت: قیمت صادرات تراکتور همواره از فروش تراکتورهای داخلی گران‌تر بوده و سعی بر این است که صادرات تراکتور با ارزش بیشتری انجام گیرد.
قاچاق تراکتور به سایر کشورها محتمل است
وی اذعان داشت: امروزه جلوی قاچاق از طریق مرزها گرفته شده ولی با توجه به اینکه تراکتور خودرویی با قابلیت حرکت در کوه و تپه است از این رو احتمال وجود قاچاق در آن محتمل است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از