روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 322
  • 351
  • 1,279,855
ایران «پیشران های هسته ای» را در قالب برجام خواهد داشت

معاون بین الملل سازمان انرژی اتمی گفت: پیشران ها از لحاظ سوخت می تواند باشد، حتی تا سوخت ۹۵ درصد، ولی آنچه که مهم است اینکه ایران می خواهد این کار را با توجه به برجام انجام دهد.
بهروز کمالوندی معاون امور بین الملل سازمان انرژی اتمی در مصاحبه با شبکه العالم، اظهار داشت: برنامه هسته ای بخش‌های مختلفی را دربر می‌گیرد، و از اکتشاف و استخراج شروع می شود و کل چرخه سوخت را شامل می شود، غنی سازی تا پس ماند و پس ماندداری، مباحث نیروگاهی و بحث رآکتورهای تحقیقاتی که اینها در زمینه های مختلف بهداشتی، پزشکی، صنعتی وکشاورزی کاربرد دارد و از اهمیت زیادی برخوردار است.
کمالوندی با بیان اینکه ظرفیت غنی سازی با توجه به برجام محدود شده است، گفت: باز هم درهمین حالت محدودیت، هزاران سانترفیوژ درحال کار کردن هستند، سانترفیوژهای نسل جدید درحال آزمایش هست و امید زیادی هست که بتوانیم در انتهای پانزده سال که یک محدودیت پانزده ساله رو قبول کردیم درارتباط با سطح میزان غنی سازی که الان یک سال آن گذشته است، کشور ما به لحاظ صنعت تولید سوخت هسته ای خود کفا بشود.اگرچه خود کفایی کامل مورد نظر ما نیست، به این دلیل که ما نیاز به منابع اولیه داریم و طبیعتا امنیت سوخت برای ما مهم است؛ اینکه بتوانیم خودمان سوخت را تولید کنیم که اگر بنا به دلایلی سوخت به ما نرسید، نیروگاه‌های ما بی کار نمانند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز