روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 151
  • بازدید دیروز: 887
  • کل بازدید ها: 465,075
ایران یکی از بزرگترین ذخایر معدنی دنیا را در اختیار دارد

یک کارشناس صنعت ومعدن، گفت: با توجه به اینکه ایران یکی از بزرگترین ذخایر معدنی دنیا را در اختیار دارد اما ظرفیت استفاده ما از معادن کمتر از ۱۰ درصد است.
عابد فتاحی،کارشناس صنعت ومعدن و عضو دوره نهم مجلس شورای اسلامی گفت: تا به امروز در کشور کمترین ظرفیت در زمینه کشف و بهره برداری از معادن و ذخایر معدنی صورت گرفته است.
وی در ادامه، افزود : با توجه به اینکه ایران یکی از بزرگترین ذخایر معدنی دنیا را در اختیار دارد اما ظرفیت استفاده ما از معادن کمتر از ده درصد است.
این نماینده پیشین مردم در خانه ملت ، عنوان کرد : استفاده و بهره برداری از معادن شفاف نیست و حق بهره برداری از معادن به جای اینکه به بخش خصوصی واگذار شود، در اختیار افرادی قرار می گیرد که به مراکز قدرت نزدیکترند.
وی با اشاره به ضعف شدید عملکرد در حوزه اکتشاف معادن ، تصریح کرد: ما می توانیم همزمان با اجرای پروژه های نفت وگاز در کشور ،معادنمان را نیز فعال کنیم.
فتاحی در پایان یادآور شد :بهترین سنگ های تزیینی دنیا در ایران وجود دارند و باید برنامه ریزی ها به سمتی برود که علاوه بر خام فروشی مواد معدنی ، محصولات فرآوری شده را نیز به خارج از کشور صادر کنیم.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز