روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 24
  • 700
  • 1,331,964
ایران یکی از بزرگترین ذخایر معدنی دنیا را در اختیار دارد

یک کارشناس صنعت ومعدن، گفت: با توجه به اینکه ایران یکی از بزرگترین ذخایر معدنی دنیا را در اختیار دارد اما ظرفیت استفاده ما از معادن کمتر از ۱۰ درصد است.
عابد فتاحی،کارشناس صنعت ومعدن و عضو دوره نهم مجلس شورای اسلامی گفت: تا به امروز در کشور کمترین ظرفیت در زمینه کشف و بهره برداری از معادن و ذخایر معدنی صورت گرفته است.
وی در ادامه، افزود : با توجه به اینکه ایران یکی از بزرگترین ذخایر معدنی دنیا را در اختیار دارد اما ظرفیت استفاده ما از معادن کمتر از ده درصد است.
این نماینده پیشین مردم در خانه ملت ، عنوان کرد : استفاده و بهره برداری از معادن شفاف نیست و حق بهره برداری از معادن به جای اینکه به بخش خصوصی واگذار شود، در اختیار افرادی قرار می گیرد که به مراکز قدرت نزدیکترند.
وی با اشاره به ضعف شدید عملکرد در حوزه اکتشاف معادن ، تصریح کرد: ما می توانیم همزمان با اجرای پروژه های نفت وگاز در کشور ،معادنمان را نیز فعال کنیم.
فتاحی در پایان یادآور شد :بهترین سنگ های تزیینی دنیا در ایران وجود دارند و باید برنامه ریزی ها به سمتی برود که علاوه بر خام فروشی مواد معدنی ، محصولات فرآوری شده را نیز به خارج از کشور صادر کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز