روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 429
  • 852
  • 1,331,669
ایستگاه نهایی محافظه کاری

رییس جمهور که اخیرا به میزان زیادی رگه های محافظه کارانه در گفتارش پیدا شده است ، در جمع مردم شاهرود از مردم خواست تا به موضوع ۳۸ هزار میلیارد تومانی که بابت بدهی های موسسات خصوصی غیرمجاز به سپرده گذاران پرداخت شد، توجه کنند و از خود بپرسند این پول چرا و از کجا پرداخت شد ؟ خنده آور است که بگوئیم این سوالی است که اتفاقا باید رییس جمهور محترم خود پاسخ آنرا بدهد . سئوال بسیار مشخص است اما نحوه مواجهه مسئولین امر با این فضاحت ملی تا حدود زیادی شگفت انگیز است . در کشوری که برای افتتاح یک مغازه بقالی باید چند ماه دوید تا بتوان از هفت خوان رستم گذشت و مجوز گرفت اما برای افتتاح یک بانک که محل مراجعه صدها و یا هزاران میلیارد تومان پول مردم است ، با دور زدن قوانین جاری کشور ، عده ای توانسته اند مجوز از بانک مرکزی بگیرند. جالب اینجاست که از دهه پیش که ورشکسته بودن این موسسات محرز گردیده است ، بنا به دلایل کاملا غیر معلومی ، دولت به نوعی در مقابل آنها کوتاه آمده و مشغول باج دهی شده است. تا جائیکه دیگر امکانی برای تداوم وضعیت موجود باقی نمانده است.
حال دولت برای اینکه رضایت سپرده گذاران را جلب نماید تا بلکه از بروز بحران اجتماعی و سیاسی ممانعت نماید ، ۳۸ هزار میلیارد تومان از بیت المال را خاصه بخشی کرده و درواقع یک بازی باخت باخت را به پیش برده است. هم بدهی صاحبان موسسات غیرمجاز را پرداخت کرده و هم سود بالا و غیر منطقی به سپرده گذاران واگذار نموده است .
دولت امروز باید در مقام پاسخگو باشد و نه مطالبه گر. دولت باید با صدای بلند نام صاحبان و پشت صحنه های این موسسات را افشا کند . موسساتی که به قول توکلی اصولگرا آقازاده ها پشت آن ها قرار دارند. آقای روحانی شخصا مسئول پاسخگویی به ملت در این زمینه است و گریزی از این ندارد که باید پاسخ افکار عمومی را بدهد.
تا اینجای کار هر محافظه کاری ای از روحانی با هر توجیهی توسط اصلاح طلبان ماستمالی شده است به کنار، اما به نظر میرسد این جا دیگر ایستگاه نهایی محافظه کاری است چرا که کسی از هیچ مسئولی نخواهد پذیرفت پول ملت از جیب شان بدون اجازه برداشت شود و به کسانی داده شود که تنها داشته شان ، اتصال به باندهای قدرت و ثروت است و هیچ خروجی و عایدی برای کشور ندارند .
اینجا دیگر داستان ابدا سیاسی نیست بلکه پای وطن پرستی در میان است که مجال هیچ محافظه کاری را به هیچ مسئولی نمی دهد.

غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز