ایـــــران خـــودرو هیبریدی می سازد

ساخت خودروهای هیبریدی سال ها است جزو مطالبات مجلس و مدیران شهری از دولت قرار دارد. این نیاز همزمان با سهمیه بندی بنزین در کشور به اوج خود رسید و قرار شد تا سال ۱۳۹۱ بالغ بر ۲ میلیون دستگاه خودروی برقی ساخت داخل وارد بازار شود که این وعده تاکنون محقق نشده است. اما دولت دوباره عزم خود را برای ساخت خودروهای برقی و هیبریدی جزم کرده تا این خودروی سبز وطنی را در اختیار مردم قرار دهد.
از این رو اخیرا مدیر پروژه پلت فرم جدید ایران خودرو از برنامه‌ریزی برای تولید خودروهای برقی و هیبریدی خبر داد. قرار بر این است در این پروژه شرکت‌هایی مانند« پینین‌فارینا» از ایتالیا و «هیوندای پاورتک» حضور داشته باشند و بیش از ۱۰۰ قطعه ساز برتر داخلی نیز در این پروژه همکاری ‌کنند. طبق اعلام ایران خودرو، اولین خودروی تولیدی بر روی این پلت فرم جدید در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد که میانگین قیمت آن نیز ۱۵ هزار دلار خواهد بود.
اگر این وعده ایران خودرو محقق شود با یک تیر چند نشان هدف گیری شده اول اینکه در شرایط پسا برجام با ورود و انتقال تکنولوژی های جدید، دانش خودروسازی در کشور ارتقا می یابد. با فروش این خودروها در بازار علاوه بر افزایش گردش مالی در صنعت خودروسازی، راه حلی برای رفع آلودگی هوا ناشی از تردد خودروهای بنزین سوز پیاده شده است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz