روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 40
  • 514
  • 1,144,809
اینترنت در ایران ۳/۵ برابر سریعتر ٢٩ برابر ارزان‌تر

از روزهایی نه چندان دوری که مودم در خانه ایرانی‌ها ویز ویزکنان وصل می‌‌شد، حالا کاربران ایرانی به نقطه‌ای رسیده‌اند که به راحتی می‌توانید تلویزیون‌های اینترنتی را تماشا ‌کنید اما هنوز هم ایران از نظر دسترسی به اینترنت از قافله جهان عقب مانده است.
براساس جدیدترین ‌گزارش اتحادیه جهانی مخابرات، ایران از نظر سرعت اینترنت از بین ٢٠٠ کشور، در رتبه ١۴۵ ‌قرار دارد. سه کشور نخست بیشترین سرعت اینترنت به‌ترتیب سنگاپور، سوئد، دانمارک بوده و سه کشور ‌با کمترین سرعت اینترنت به‌ترتیب یمن، تیمور شرقی و ترکمنستان هستند‎.‎‌ ‌
گزارش های جهانی نشان می دهد که متوسط سرعت اینترنت ایران در سال ٩٣ رقمی معادل ۶٣۴ کیلوبایت بر ثانیه بوده است و این شاخص در حال حاضر به ٢,٢ مگابایت بر ثانیه رسیده است. به عبارت دیگر سرعت اینترنت در ایران در ۴ سال گذشته ٣.۴ برابر رشد کرده است. درباره قیمت اینترنت هم بد نیست بدانید که تعرفه مصوب برای اینترنت با سرعت یک مگابایت در ثانیه در سال ٩٣ رقمی حدود ۴٣٠ هزار تومان بود که این رقم در حال حاضر به حدود به حدود ١۵ تا ١٨ هزار تومان کاهش داشته است و به عبارتی قیمت اینترنت حدود ٢٩ برابر کاهش داشته است.
با اینکه در حال حاضر آمارهای جهانی می‌گویند که ایران یکی از ارزان‌ترین کشورهای جهان در زمینه قیمت اینترنت ‌است. اما اگر بخواهیم سرعت اینترنت و حتی حداقل درآمد مردم ایران را نسبت به هزینه ‌اینترنت در نظر بگیریم، متوجه می‌شویم اینترنت آن طورها هم برای ایرانی‌ها ارزان نیست. ‌

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز