ای.اف.سی: هواداران پشتوانه اصلی تیم ملی

بازیکنان تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران که در اولین جلسه تمرینی خود در مسکو با حضور خیل هواداران مشتاق انرژی مضاعفی گرفتند؛ مشتاقانه در انتظار سوت آغاز رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ و مصاف با مراکش هستند. در این میان ای.اف.سی، هواداران را پشتوانه تیم ملی ایران دانست.
تارنمای رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای اف سی) نوشت: تیم ملی ایران که به عنوان نخستین تیم وارد روسیه شد، جلسه ی تمرینی یک ساعته ای را در ورزشگاه «استروگینو» برگزار کرد و حضور هواداران تیم ملی، انگیزه شاگردان «کارلوس کی روش» را برای نخستین دیدار مرحله گروهی در برابر مراکش دو چندان کرده است.
«وحید امیری» هافبک این تیم اظهار داشت: دیدن هواداران و حامیان بسیار خوشحال کننده و واقعا انرژی بخش است. اطمینان دارم که حمایت هواداران در جام جهانی مزیت ماست.
ای اف سی ادامه داد: تیم ملی ایران برای رویارویی با حریفان خود در مرحله گروهی به حمایت هواداران خود نیاز دارد، آن ها پس از نخستین بازی مقابل مراکش می بایست روز بیستم ژوئن (۳۰ خردادماه) در برابر اسپانیا – قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰ – صف آرایی کنند و در ادامه نیز پنج روز بعد (چهارم تیرماه) در دیداری سخت مقابل پرتغال قهرمان یورو ۲۰۱۶ قرار می گیرند.
با این حال، کسب سه امتیاز بازی اول مقابل مراکش برای تیمی که قصد دارد برای نخستین بار به مرحله حذفی رقابت های جام جهانی راه یابد، آغازی ایده آل محسوب می شود.
«روزبه چشمی» مدافع تیم ملی نیز در این باره گفت: برای پیروزی مقابل مراکش نهایت تلاشمان را انجام می دهیم؛ در واقع اکنون تنها روی بازی نخست متمرکز هستیم.
تیم تحت هدایت کی روش در بازی دوستانه برابر لیتوانی با گل «کریم انصاری فرد» به پیروزی رسید؛ پیروزی که برای این تیم بسیار روحیه بخش محسوب می شود.
قهرمان سه دوره جام ملت های آسیا، بدون دردسر مرحله مقدماتی جام جهانی را پشت سر گذاشت و بدون متحمل شدن حتی یک شکست در ۱۰ بازی مرحله گروهی مقتدرانه راهی روسیه شد.
آن ها در ورزشگاه «نیژنی نووگورود» به مصاف مراکش می روند و سپس برای مواجهه با اسپانیا راهی کازان شده و برای قرار گرفتن مقابل پرتغال در آخرین دیدار خود به شهر سارانسک سفر خواهند کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از