روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 529
  • 749
  • 1,337,014
باتری‌هایی که می‌توانند با عرق بدن کار کنند

یک تیم تحقیقاتی چینی موفق به ساخت نوع جدیدی از باتری انعطاف پذیر شدند که نه تنها عاری از مواد شیمیایی خطرناک بوده، بلکه می‌تواند با آب شور نیز کار کند.
این تیم موفق به توسعه دو نوع مختلف از باتری شده که یکی از آنها به شکل تسمه و کمربند و دیگری به شکل نانو لوله است.
این محققان در ساخت باتری‌های جدید خود به جای فشرده سازی الکترولیت‌های مضر در آنها از مواد شیمیایی نسبتا بدون ضرر مانند سدیم سولفات استفاده کردند.
فرمول سولفات بر روی سه محلولی که محققان آنها را مورد آزمایش قرار دادند، بهترین عملکرد را از خود نشان داد و نتایجی مشابه با نوع عملکرد یک باتری لیتیوم یون داشت.این باتری‌ها بسیار قوی بوده و نمونه تسمه شکل آن پس از ۱۰۰ بار خم شدن، همچنان به کار خود ادامه داد.محققان بر این باورند از آنجایی که این باتری‌ها می‌توانند با مایعات مبتنی بر سدیم کار کنند، ممکن است در نهایت بتوان از آنها به عنوان یک فناوری که با عرق بدن نیز کار می‌کند استفاده کرد.
یکی از محققان این پژوهش به نام “ یونگنگ وانگ” بیان کرد: “ما می‌توانیم این الکترودهای فیبر شکل را در بدن انسان مخصوصا برای مناطقی که برای استفاده از داروهای تزریقی دچار مشکل می‌شویم استفاده کنیم.”

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز