روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 698
  • 659
  • 1,438,259
بارترافیکی خیابان های تبریز مربوط به خلاء قانون است

مراکز پزشکی بخاطر ماهیت مسکونی جوابگوی نیاز معلولان نیست

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر با اشاره به ماهیت مسکونی مراکز پزشکی، از عدم تامین نیاز معلوالان در مراجعه به درمانگاه ها انتقاد کرد.
فریدون بابایی اقدم رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی تبریز با اشاره به ترافیک شدید در برخی مسیر های تبریز به ویژه در ساعات ابتدای شب اظهار داشت: به نظر من عمده مشکلاتی که درباره این مسئله وجود دارد، به برخی مباحث قانونی مربوط می شود، به طور مثال قانون شهرداری را در سال ۱۳۳۴ تصویب کردیم و در ماده ۵۵ بند ۲۴ آن تبصره ای تعریف شده است که، به موجب آن مالک ساختمان می تواند در ملک خود ، مطب پزشکی یا دفتر خانه اسناد ایجاد کند.
فریدون بابایی اقدم افزود: این نمونه ای از مشکلات قانونی در بکار گیری اماکن است، یعنی مالک ساختمان مسکونی می تواند ملک خود را به موسسه یا دفاتر خدماتی تبدیل کند. بالاتر از این ماده واحده ای نیز بعد ها به تصویب رسید که طبق مفاد آن می توان ساختمان را به صورت اجاره در اختیار مطب پزشکی یا هر گونه دفاتر خدماتی قرار داد، نتیجه این قانون میشود خیابان ۱۷ شهریور تبریز، یا خیابان پاستور و یا همچنین مجتمع پزشکی شیخ الرئیس که باعث ترافیک شدیدی در این نقطه از شهر می شود، هر وقت هم شهرداری مراجعه می کند به همان قانون استناد می کنند که برای استفاده از این محل ها مجاز هستیم.
فریدون بابایی اقدم تصریح کرد: تبعات این اقدام تمامی زمینه ها را شامل می شود در حدود ۳۰هزار نفر معلول در سطح شهر تبریز وجود دارد، اکثر این عزیزان به طور مستقیم با مطب های پزشکی و مراکز درمانی در ارتباط هستند و مراجعه می کنند و چون به این علت که مطب های پزشکان قبلا با عنوان مسکونی ساخته شده است راهکارهای مناسب برای استفاده معلولان اندیشیده نشده است، به همین خاطر جانبازان و معلوان همواره با مشکلاتی در مراجعه به مراکز پزشکی روبه رو هستند.
وی اضافه کرد: امکان دارد مطب پزشکی در طبقه چندم ساختمان باشد و معلولان باید با استفاده از آسانسور خود را به این طبقات برسانند ولی آسانسورهای موجود در مراکز پزشکی جوابگوی نیاز شهروندان معلول نیست، الزامات مناسب سازی فضاهای شهری برای حضور معلولان پیش بینی نشده است، همه این مسائل به خلاء های قانونی بر می گردد.
رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر تبریز بیان داشت: افزایش پارکینگ های عمومی در اطراف مراکز درمانی می تواند در کاهش بار ترافیکی این مناطق تاثیر گزار باشد، اعتقاد بنده بر این است که کمیسیون های ماده۱۰۰ شهرداری در این مناطق پرتراکم نسبت به ایجاد پارکینگ حساسیت های لازم را در نظر بگیرند، مالکانی را که کسری پارکینگ دارند را الزام کنند تا برای ساختمان های خود تامین پارکینگ کنند .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز