روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 679
  • 852
  • 1,331,919
بار دیگر رکورد مصرف برق شکسته شد

اگر همه منابع را نیز در زمینه تولید برق سرمایه گذاری کنیم باز هم جوابگو نخواهیم بود.
مصرف برق در چند روز گذشته به ۵۵ هزار و ۴۴۲ مگاوات رسید و برای یک بار دیگر رکورد مصرف برق شکسته شد.
پیک مصرف برق پارسال به ۵۵ هزار و ۳۹۶ مگاوات رسیده بود و این رکورد پیش از این در تیرماه ماه امسال با ۲ هزار و ۷۰۰ مگاوات افزایش شکسته شد.
هفته جاری برای نخستین بار اوج مصرف برق در شب نیز به بیش از ۵۳ هزار مگاوات رسید.
در بیشتر شهرهای کشور – از جمله تهران- پست های برق با حداکثر بار مواجه شده اند و افزایش میزان مصرف بیش از این میزان، ممکن است پست و خطوط انتقال و فوق توزیع را با مشکل اساسی مواجه کند.
آمارهای وزارت نیرو حاکی از این است که عمده برق کشور در بخش غیرمولد کشور مصرف می شود؛ به طوری که، مصرف بخش صنایع کشور ۳۰۰ مگاوات کمتر از زمان اوج مصرف برق بوده است.
حمید چیت چیان وزیر نیرو دیروز در مراسم بهره برداری مشترک ۵۹ پروژه احداث، توسعه و بهینه سازی شبکه های انتقال و فوق توزیع شرکت برق منطقه ای تهران اعلام کرد: مهمترین مساله این روزهای وزارت نیرو، رشد بالای مصرف برق است؛ این رشد نشان دهنده وجود یک بیماری در ساختار اقتصادی کشور است که باید علاج شود.
وی تاکید کرد که این افزایش مصرف با دلایلی از جمله افزایش درجه حرارت، افزیش فعالیت واحدهای صنعتی و افزایش جمعیت قابل توجیه نیست.
وی ادامه داد: گزارشی ۲ هفته پیش در جلسه شورای برق ارائه شد که من آن را در جلسه هیات دولت ارایه کردم؛ بر اساس آن گزارش، میزان مصرف برق برخی استان ها در زمان اوج (پیک بار) نسبت به اوج مصرف پارسال حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است.
وزیر نیرو افزود: این روند رشد مصرف برق نشانه یک بیماری در ساختار اقتصاد برق است که در هیچ جای دنیا سابقه ندارد؛ این میزان رشد نشان می دهد صنعت برق ایران با توجه به مجموعه شرایطی که در آن فعالیت می کند، هر ساله باید پاسخگوی رشدهای حدود ۸ درصد در کل کشور باشد.
چیت چیان تصریح کرد: مسئولان کشور از جمله دولت و مجلس باید به این فکر باشند که این روندِ رشد غیرطبیعی را مهار کنند؛ اگر این رشد مهار نشود، حتی اگر همه منابع را نیز در زمینه تولید برق سرمایه گذاری کنیم باز هم جوابگو نخواهیم بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز