روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 654
  • 659
  • 1,438,215
بازآفرینی شهری از برنامه‎های مهم دولت

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی از تحقق ۶۱ درصدی اهداف سند تدبیر توسعه استان در سه سال گذشته خبر داد.
داود بهبودی در گفت‌‎وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: در سند جدید، یک فصل را به ارزیابی سند قبلی اختصاص دادیم، چرا که معتقد به شفافیت هستیم و از بدو ورود دکتر جبارزاده به عنوان استاندار آذربایجان‌شرقی در دولت تدبیر و امید، این بحث مطرح بود که ما برای این دوره یک برنامه تنظیم کنیم که بتواند آسیب‌هایی را که برنامه‌های قبلی داشتند را برطرف کند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی افزود: در گذشته برنامه‌های زیادی مثل برنامه‌های توسعه پنج ساله، برنامه سند پایه استان، سند آمایش استان و … تدوین شده است؛ اما یکی از الزامات این برنامه‌ها اتکاء به منابع دولتی و نفت است، نفت هم نوسانات خیلی شدیدی داشته و به هیچ وجه در اختیار ما نیست.
داود بهبودی تصریح کرد: زمانی که برنامه چهارم در سال ۸۳ تصویب می‌شد، درآمدهای نفتی ما حدود ۲۰ میلیارد دلار بود و بر اساس آن برنامه نوشتیم، در زمان اجرا درآمد نفتی ما به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار افزایش یافت، اما نتوانستیم مدیریت کنیم، در نتیجه به فکر تنظیم برنامه به شیوه‌های بهتر و انعطاف پذیرتر افتادیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی بیان کرد: با آسیب‌شناسی که در مورد روش‌های قبلی به عمل آوردیم، از اقتضائات حال حاضر ما این بود که با توجه به دوره زمانی که در آن قرار داشتیم، باید از منابع دولتی به منابع مردمی تکیه و با رویکرد اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کردیم.
داود بهبودی خاطرنشان کرد: شیوه برنامه‌ریزی core planning را ما اختراع نکردیم، اما باور داریم که این شیوه را که تجربه‌های موفق بیشتری در گذشته داشته است، کشف، بومی‌سازی و برای اولین بار در داخل کشور عملیاتی کردیم.
بهبودی در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به بحث حاشیه‎نشینی و بافت فرسوده در استان، بیان کرد: ۲۴ درصد تبریز، بافت حاشیه‎ای است که بیشتر در قسمت‎های شمالی، جنوب و غرب شهر تمرکز یافته است، یکی از برنامه‎های مهم دولت، بحث بازآفرینی شهری بوده که شامل عملیات کالبدی مثل مسیرگشایی، ساخت و ساز و خدمات نرم‎افزاری است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز