روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۲۵
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 87
  • بازدید دیروز: 1,235
  • کل بازدید ها: 831,972
بازار نفت تحت تاثیر سه ضلعی ایران، روسیه و عربستان

بغازیان گفت: با توجه به اینکه اعضای عرب اوپک از عربستان حرف شنوی دارند به نفع روسیه است که در برخی تصمیم گیری ها با سعودی ها همراه باشد تا بتواند اهداف خود را عملی کند.
آلبرت بغازیان، کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به رفت و آمدهای نفتی اخیر روسیه و عربستان و تاثیر آن بر تصمیم گیری های آتی اوپک اظهار داشت: عربستان عضو اوپک است و سهم عمده ای از تولید را دارد و به عنوان بزرگترین دارنده ذخایر نفتی مطرح است و از طرفی روسیه نیز به عنوان یک غیر اوپکی نقش بزرگی در بازار عرضه و تقاضای نفت دارد.با توجه به اینکه اعضای عرب اوپک از عربستان حرف شنوی دارند به نفع روسیه است که در برخی تصمیم گیری ها با سعودی ها همراه باشد تا بتواند اهداف خود را عملی کند.همراهی دو کشور روسیه و عربستان در زمینه کنترل مازاد عرضه و برنامه ریزی برای کاهش و افزایش قیمت نفت و همچنین همراه کردن تولیدکنندگان غیر اوپکی می تواند نقشی تعیین کننده داشته باشد، همچنین در زمان سقوط قیمت نفت می توانند عرضه را تنظیم کنند و اقتدار خود را به عنوان عرضه کنندگان بزرگ نشان دهند و روسیه به عنوان غیر اوپکی می تواند به خوبی بازار را تقویت کند و این به نفع اوپک است.
وی با اشاره به اینکه غیر از روسیه و عربستان این کشور با ایران نیز اتحادی استراتژیک دارد که می توانند امنیت و سکان تامین انرژی جهان را در دست داشته باشند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز