روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 370
  • 761
  • 1,333,071
بازار هزاران میلیارد دلاری در انتظار استارتاپ های حوزه لیزر

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با تاکید بر این که ایزان در حوزه لیزر صاحب سبک است، اظهارداشت: در آینده نزدیک یک بازار چندین هزار میلیارد دلاری در انتظار استارتاپ های فعال در حوزه لیزر است.
دکتر سورنا ستاری در مراسم افتتاح نخستین مرکز نوآوری لیزر در کشور افزود: در حال حاضر بسیاری از جوانان ما در شرکت هایی در حوزه های مختلف از جمله پزشکی، صنعت و بازی های لیزری فعالیت می کنند که این اتفاق مبارکی است.
وی ادامه داد: هم اکنون بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی با راه اندازی شرکت های شتاب دهنده در حال ورود، به حوزه فناوری های لیزر می باشند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در این مراسم که با حضور دکتر علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی بود، حمایت سازمان انرژی اتمی از تمام حوزه های لیزری را مناسب دانست و اظهار کرد: در چند سال اخیر در حوزه تجاری سازی محصولات لیزری پیشرفت های قابل توجهی را شاهد بوده ایم.
وی در هین حال یکی از مشکلات فعالان حوزه لیزر در کشور را اخذ مجوزها دانست و گفت: البته این مشکل با هماهنگی ایجاد شده در حال رفع شدن است.
معاون علمی و فناوری رئبس جمهوری در ادامه به تمامی فعالان حوزه لیزر اطمینان داد: ‌بازار بسیار بزرگی در انتظار فعالان این حوزه است.
نخستین مرکز نوآوری لیزر در کشور با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال در شمال تهران افتتاح شد.
این مرکز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همکاری دو مجموعه شامل ستاد لیزر، فوتونیک و ساختارهای میکرونی این معاونت و مرکز ملی علوم و فنون لیزر ایران، با هدف حمایت از تجاری سازی دانش بالقوه موجود در بخش لیزر در کشور راه اندازی شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز