روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
بازداشت فردی که مدعی نفوذ در دستگاه قضایی بود

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: پس از شکایت دو نفر از زندانیان شهرستان رودان از فردی مدعی نفوذ در دستگاه قضایی با کار دقیق اطلاعاتی این فرد شناسایی و دستگیر شد.
جاوید امانی گفت: پس از شکایت دو نفر از زندانیان شهرستان رودان از فردی مدعی نفوذ در دستگاه قضایی و با کار دقیق اطلاعاتی، رصد فضا‌های پیرامونی و اخبار کسب شده، متهم که با جعل عنوان، ادعای نفوذ بر خلاف حق و مقررات قانونی و بنام برخی قضات و مسئولان قضایی اقداماتی غیرقانونی را مرتکب و وجوهاتی را اخذ می‌کرد شناسایی و دستگیر شد.
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: بر اساس مدارک موجود در پرونده و بنا بر اظهارات شکات، متهم از افراد حرفه‌ای و دارای روابط اجتماعی کاذب بوده که در اکثر حوزه‌های قضایی سطح کشور فعالیت می‌کرده است.
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان یادآور شد: به علت حساسیت موضوع با صدور قرار نیابت قضایی متهم در شهرستان محل اقامت خود در یکی از استان‌های همجوار دستگیر شد.
جاوید امانی در ادامه به سوءاستفاده عده‌ای سودجو از نام اشخاص حقوقی و قضایی به منظور ارتکاب رشوه گیری و کلاهبرداری اشاره کرد و یادآور شد: متأسفانه اشخاصی بدون اطلاع دست‌اندرکاران امر قضا در ارتباط با برخی پرونده‌ها اقداماتی را انجام داده و ادعا‌هایی خلاف حق و قانون مطرح می‌کنند که به هیچ عنوان مرتبط با قوه قضائیه نمی‌باشد.
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با تأکید بر افزایش اعتماد عمومی به قوه قضائیه و برخورد قاطع با مفاسد احتمالی در درون و پیرامون دستگاه قضایی اظهار داشت: در بسیاری از موارد شکل گیری ذهنیت اشتباه و برخلاف واقع نسبت به عملکرد دستگاه قضایی به اشخاصی باز می‌گردد که به هیچ عنوان ارتباطی با قوه قضائیه ندارند و تنها با توسل به عملیات متقلبانه و جعل عنوان اقداماتی را به نام دستگاه قضایی انجام داده و موجب ایجاد شائبه در سطح جامعه می‌گردند.
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: با افرادی که با سوءاستفاده از عناوین جعلی به اعتماد عمومی مردم نسبت به دستگاه قضایی آسیب رسانند قاطعانه و بدون اغماض برخورد خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز