روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 298
  • 702
  • 1,334,499
بازدید معاونان استاندار آذربایجان شرقی از وضعیت مقبره ‌الشعرا

معاونان سیاسی و امنیتی و هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در بازدید سرزده از وضعیت مجموعه تاریخی مقبره الشعرای تبریز تاکید کردند: سامان‌دهی آثار منتسب به مفاخر آذربایجان باید در اولویت قرار گیرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در این بازدید با بیان اینکه پروژه بازسازی مقبره الشعرا، پروژه بزرگی است، اظهار کرد: به دلیل مشکلاتی که بین پیمانکار اصلی و شهرداری رخ داده تکمیل این پروژه با موانعی روبه رو شده است.
محمدصادق پورمهدی افزود: با تماس و پیگیری‌هایی که داشتیم از سازمان عمران شهرداری تبریز خواستیم تا با استمداد از سایر ارگان‌های مرتبط هر چه سریع‌تر این مقبره را بازسازی کنند و منتظر پیمانکار اصلی نباشند.
وی ادامه داد: امیدواریم در روزهای آینده بازسازی این مکان به اتمام برسد.
پورمهدی خطاب به مردم آذربایجان و تبریز گفت: ما از مردم عذرخواهی می‌کنیم و از فعالان رسانه‌ای که این مسائل را احصا و نکته‌یابی می‌کنند متشکریم.
گورستان سرخاب یا مقبرالشعرای تبریز، نامی آشنا در کتاب تاریخی و دنیای ادبیات است.
مکانی که طرحش تبدیل به یک المان ملی شد و وجود مقبره استاد شهریار در این محل به عنوان یکی از نام آوران ادبیات معاصر ادبیات آن را دو چندان کرده است.
از همان زمانی که طرح معمار بنام غلامرضا فرزان‌مهر، در مسابقه معماری برای ساخت مقبره الشعرا در اوایل دهه ۱۳۵۰ شمسی برنده شد؛ قول ساخت یک پردیس فرهنگی داده شد تا این مکان محلی باشد برای تجمع هنرمندان و هنر دوستان.
این طرح دهه‌های متمادی عقیم ماند تا اینکه در اوایل آغاز به کار شهردار فعلی تبریز تصمیم بر این شد که مدیریت شهری تبریز در آن ورود کند و مرمت و ساخت پروژه را عهده دار شود.
بر اساس طرحی که شهرداری تبریز برای این مجموعه تاریخی در نظر گرفت، بنا شد یک مجموعه کامل تاریخی و فرهنگی تا چندی در محل گورستان تاریخی سرخاب قد علم کند که بتواند با مجموعه های فرهنگی مانند حافظیه و سعدیه شیراز رقابت کند.
بازدید رئیس جمهوری در سفر استانی خود به آذربایجان‌شرقی از این مجموعه تاریخی نیز نشان از اهمیت این مجموعه تاریخی دارد و این امر نشان می‌دهد که می توان این مکان را به عنوان یک پروژه فراملی معرفی کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز