روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 663
  • 745
  • 1,382,087
بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه راه آهن میانه- اردبیل

معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه راه آهن میانه- اردبیل در فاز ۱ و ۲ واقع در شهرستان میانه به طول ۳۸ کیلومتر بازدید کرد.
مسیر راه آهن میانه- اردبیل به طول ۱۷۵ کیلومتر، با سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت برای قطارهای مسافری و ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت برای قطارهای باری، از ایستگاه زاویه در بخش کندوان میانه آغاز و به تدریج وارد منطقه کوهستانی می شود.
این پروژه با رعایت حریم دریاچه سد شهریار میانه از حاشیه محل سد عبور کرده و پس از طی مسیر به موازات رودخانه و دره قزل اوزن ادامه مسیر داده و در ادامه به سمت شهرستان اردبیل تغییر جهت داده و به موازات رودخانه سنگور چای از مناطق کوهستانی وارد مناطق تپه ماهور شده و پس از طی مسیر در کنار جاده اردبیل- مهماندوست وارد ایستگاه اردبیل می شود.
در محور فوق ۸ ایستگاه شامل ۲ ایستگاه تشکیلاتی مسافری به نام های سبز و اردبیل و ۳ ایستگاه مسافری درجه ۲ به نام های فیروزآباد، گنجگاه و مهماندوست و ۳ ایستگاه بین راهی پیش بینی شده است.
این پروژه با کارفرمایی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و معاونت ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاهها با پیمانکاری شرکت جهاد نصر کرمانشاه و مهندسین مشاور تردد راه بعنوان مشاوران طرح به اجرا می رسد.
این پروژه با ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست و در سال جاری ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای آن تزریق شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز