روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 1,027
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 843,239
بازدید کارشناسان سازمان بهداشت جهانی از شهر جدید سهند

بازدید کارشناسبازدید کارشناسان سازمان بهداشت جهانی از شهر جدید سهند

سازمان بهداشت به منظور ارزیابی اولیه اقدامات انجام یافته در خصوص اجرای طرح جهانی شهر سالم و مروج سلامت شهر سهند ، نماینده منطقه ای مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی از این شهر بازدید کرد .
دکتر آسایی  در این بازدید، ارزیابی اولیه از اقدامات انجام یافته در خصوص برنامه های ارائه شده از طرف سازمان بهداشت جهانی در شهر سهند توسط مسئولین این شهر را هدف اصلی خود  عنوان کرد و گفت : کمیته های خوبی در طول چند ماه اخیر در این رابطه  ایجاد شده و این کمیته ها به فعالیت های خودشان در زمینه های مختلف سلامت شهری به خوبی عمل کردند .
مدیر منطقه ای مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی از آمادگی W.H.Oبرای ارائه خدمات مشاوره ای به ۲۲ کشور منطقه ای مدیترانه شرقی برای بهبود سلامت شهری خبر داد و افزود : سلامت شهری جنبه های مختلفی دارد و تنها شامل ارائه خدمات درمانی و بهداشتی نیست بلکه بسیاری از مولفه های سلامت و مسائل اجتماعی و ایجاد فضاهای مناسب برای فعالیت های بدنی ، اشتغالزایی و دسترسی به خدمات اجتماعی را تحت پوشش قرار می دهد .
وی روند اجرای اقدامات اولیه در شهر سهند را مطلوب ارزیابی کرد و گفت : قطعا با حمایت و جدیت مسئولین دست اندرکار در                      آینده ای نزدیک شهر سهند به یکی از شهرهای سالم منطقه                                                                                                            مدیترانه شرقی انتخاب خواهد شد .
دبیر عالی اجرایی پروژه شهر سالم و مروج سلامت شهر سهند هم از اجرای کامل برنامه های سازمان بهداشت جهانی در این شهر خبر داد و گفت : در راستای سالم سازی و ایمن سازی شهر سهند علاوه بر اقدامات انجام گرفته توسط سایر کمیته های این طرح ، شهرداری سهند  نسبت به ایجاد کریدورها ،سرویس های بهداشتی استاندارد ، فضاهای سبز ، برگزاری کلاس های اموزش شهروندی ، پیاده روی سلامت و حرکات و ورزش های همگانی در سطح شهر نموده و                               آیتم هایی که از سوی سازمان بهداشت جهانی ارسال شده به صورت جدی و مستمر به اجرا در امده است .
دکتر بهرام روشنی گفت : با همراهی استاندار محترم                                                آذربایجان شرقی ، معاون عمرانی و زیر نظر فرماندارشهرستان اسکو به عنوان ناظر عالی این طرح، خواهیم توانست این شهر را بیش از پیش آباد نموده و در راه دستیابی به شهری ایمن و سالم قدم های موثر و خوب برداریم .
دکتر مرتضی محمد زاده فرماندارشهرستان اسکو و  ناظر عالی پروژه جهانی شهر ایمن و مروج سلامت شهر سهند هم به                                                            پتانسیل های موجود در شهر سهند از نظر طراحی و رعایت اصول شهرسازی در احداث ان اشاره کرد و گفت : قرار گیری این شهر در دامنه کوه های سرسبز سهند و برخورداری از آب و هوای مطبوع در کنار برخوردرای ازدیگر زیر ساخت های شهری موجب شد این شهر به صورت پایلوت کشوری به عنوان شهر سالم و جامعه ی ایمن به سازمان بهداشت جهانی معرفی شود .

گزارش : علی روشن ضمیرجهانی از شهر جدید سهند

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز