بازساز‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی ۹۰ درصد ناوگان خودرویی برق تبریز

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از بازسازی ۹۰ درصد ناوگان بالابرهای این شرکت با استفاده از ظرفیت‌های داخلی خبر داد.
عادل کاظمی با اعلام این خبر گفت: با توجه به اصل صرفه جویی و ارتقای بهره‌وری ماشین آلات سبک و سنگین در جهت استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود، بازسازی ناوگان خودرویی این شرکت در دستور کار قرار گرفته است.
وی با بیان این‌که ناوگان خودروهای عملیاتی این شرکت در حال بازسازی هستند، افزود: تاکنون ۷۶۰ میلیون تومان برای تجهیزات خودرویی شرکت شامل خودروهای بالابر، بالابر، جرثقیل، بیل مکانیکی و خودروهای سنگین هزینه شده است.
وی با اشاره به وضعیت ناوگان خودروهای سبک عملیاتی، بیان کرد: در چهار ماهه نخست سال برای تعمیرات و بازسازی خودروهای سبک عملیاتی۸۰ میلیون تومان هزینه شده است. در حال حاضر برای جایگزینی ناوگان فرسوده عملیاتی سبک یک میلیارد و ۱۷۳ میلیون تومان و برای جایگزینی ناوگان فرسوده عملیاتی سنگین، پنج میلیارد و ۷۶۵ میلیون تومان بودجه لازم است.
وی با بیان این‌که تقریبا نیمی از ناوگان خودرویی سبک موجود استیجاری و بقیه اداری است، گفت: ۱۱۰ دستگاه خودروی عملیاتی سبک و ۱۲۱ دستگاه خودروی استیجاری در انجام وظایف گوناگون در نگهداری و بهره برداری از شبکه توزیع برق مورد استفاده قرار می‌گیرند. درحالی‌که بر اساس مقررات موجود، عمر متوسط خودروهای شرکت بایستی ۱۵ سال باشد، ولی با بازسازی و نگهداری مناسب از خودروها، عمر استفاده از آن‌ها در برق تبریز به ۳۰سال رسیده است.
وی در خصوص برنامه های آتی، گفت: خرید دو دستگاه خودرو سنگین هشت تنی جهت نصب دو دستگاه دکل بالابر ۱۹ متری, همچنین شش دستگاه خودرو سبک عملیاتی در حال پیگیری است که برای اجرای این برنامه‌ها در حال حاضر، اعتباری به میزان یک و نیم میلیارد تومان پیش بینی شده است. خودروهای عملیاتی سنگین و سبک در رفع خاموشی‌های ناشی از اتفاقات، تعمیرات و تغییرات در شبکه موجود، در حال بهره وری جابه جایی و تغییرات در شبکه ناشی توسعه و تعریض خیابان ها توسط شهرداری، اجرای طرح های توسعه واحد شبکه ۲۰ کیلو ولت و شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی، احداث و تجهیز پست‌های توزیع زمینی و هوایی و … مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از