روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 81
  • 749
  • 1,336,566
بازنشستگی ۳۴۰۰ فرهنگی در آذربایجان شرقی کلاس بدون معلم نداریم

مجید خدابخش در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، با اشاره به افزایش آسیب‌های اجتماعی در نتیجه تغییر شیوه‌های زندگی، بر آموزش مهارت‌های رفتاری به دانش‌آموزان و خانواده‌ها تأکید کرد و گفت: با تغییر اقتضائات جامعه، روش‌های گذشته نیز باید تغییر یافته و ساختارهای آموزشی به‌روز شود.
وی، با اشاره به تغییر شیوه‌های زندگی، اظهار داشت: در فضای جدید، آسیب‌هایی بروز یافته است که همه اقشار جامعه را درگیر کرده و با گسترش شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی نیز این وضعیت تشدید شده است.
خدابخش افزود: دانش‌آموزان ما امروز به صورت تجربی تربیت می‌شوند و روش‌های آموزشی متناسب با تغییر متقضیات اجتماعی نیست.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه دانش‌آموزان، خانواده‌ها و معلمان باید برای مواجهه با شرایط جدید توانمند شوند، افزود: نحوه آموزش بسیار مهم است؛ امروز باید ساختار آموزش و پرورش و روش‌های غلط گذشته اصلاح شود.
وی با تأکید بر اینکه مهارت‌های رفتاری باید جزو محتوای آموزشی مدارس قرار گیرد، گفت: همه دانش‌آموزان و خانواده‌ها باید تحت آموزش، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی قرار گیرند.
خدابخش با اشاره به ابلاغ بخشنامه اجرایی نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان (نماد)، گفت: این طرح یک کار فرابخشی است و همه سازمان‌ها باید برای اجرای آن همکاری کنند.
وی بر هماهنگی و تعامل همه دستگاه‌ها در اجرای هرچه بهتر این طرح تأکید کرد و گفت: مشابه این طرح باید در کل جامعه اجرایی شود.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به بازنشستگی ۳۴۰۰ نفر از فرهنگیان استان در سال جاری، گفت: با این حال هیچ کلاس درسی در استان در سال تحصیلی جدید بدون معلم نبود.
وی از هماهنگی و همکاری دستگاه‌های مسئول در امدادرسانی به مصدومان حادثه تصادف اتوبوس دانش‌آموزی نیز قدردانی کرد و گفت: وظیفه قانونی و انسانی ما بسیج دستگاه‌ها و امکانات برای مدیریت چنین بحران‌هایی است.
در این جلسه از تعدادی از دانش‌آموزان برگزیده استان در رشته‌های مختلف تجلیل شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز