روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 587
  • 1,087
  • 1,361,586
بازنگری خط ۳ متروی تبریـز در شورای ترافیک استان

شورای ترافیک استان به ریاست رحمتی معاون عمرانی استاندار با محوریت بررسی طرح مهندسی ورودی ویلاشهر از اتوبان ، دوربرگردان منتهی به میدان آذربایجان از جاده صوفیان و نیز بازنگری خط ۳ مترو برگزار گردید.
دراین جلسه رحمتی با انتقاد از طرح مهندسی شهرداری برای اصلاح خیابان ویلاشهر، این طرح را ناکافی و غیر ضروری دانست و خواستار اصلاح مجدد و طرح در کمیته ترافیک شهری شد.
در ادامه جلسه موضوع دوربرگردان نزدیک به سه راهی فرودگاه مورد بحث قرار گرفت . دراین خصوص کمیته ترافیک اصرار داشت تا دور برگردانی به منظور سهولت تردد عابرین در نظر گرفته شود و هم چنین درخواست گردید تا از عبور خودروهای حامل تیرآهن در منطقه صنعتی اطراف ممانعت گردد.گفتنی است این عبور های خلاف قانون بدلیل عرض زیاد جاده منتهی به میدان آذربایجان صورت می پذیرد. چرا که حسب گفته مهندس اسحقی ، امنیت تردد نخستین اولویت راه سازی بوده و موضوعاتی چون آسایش و .. در گام دوم اهمیت برای شهرداری قرار دارد.
سومین موضوع مورد بحث ، بازنگری خط ۳ مترو تبریز بود . مهندس مولوی مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه با تاکید بر اینکه طرح های جامع هر ۱۵ سال، طرح های تفصیلی هر ۱۰ سال و طرح های توسعه ای هر ۵ سال نیازمند بازنگری هستند اظهار داشت از سال ۸۹ تا کنون متاسفانه بازنگری جامعی در خطوط مترو صورت نپذیرفته بود که به همت کارشناسان سازمان و با همراهی چند شرکت مشاور اصلاحاتی برای انجام به کمیته فنی استان پیشنهاد شده است.
درادامه این جلسه یکی از کارشناسان این سازمان به تشریح لزوم بازنگری و اصلاح مسیر قطار شهری در خط ۳ پرداخت و گفت برای دسترسی میدان های دانشسرا، ارتش و شریعتی و همچنین حذف هزینه های سفر زاید که در بالغ بر ۷۵۰۰ نفر می شود، باید مسیر مورد بازنگری قرار می گرفت.
همچنین در این جلسه سئوال رحمتی معاون عمرانی در خصوص دغدغه های حفاظت از میراث فرهنگی در منطقه بازار تبریز در موضوع بازنگری در خط ۳ نیز مطرح گردید که مولوی اظهار داشت خوشبختانه حفاری های ما در عمق ۳۹ متری زمین قرار دارند و این در حالی است که مرز مورد حفاظت میراث فرهنگی تنها ۹ متر زیر زمین است بنابراین جای هیچ نگرانی ای وجود ندارد.
در انتهای این جسله رحمتی از عوامل شهری و انتظامی خواست تا برای رفاه حال شهروندان در روزهای آخر سال که برای خرید به بازار تبریز تردد خواهند نمود، تمهیدات ویژه ای بیندیشند. همچنین وی از شهرداری درخواست نمود به منظور حفظ کرامت دست فروش ها ، مکان های مناسبی برای تجمع و فروش اجناس آنها در سطح شهر منظور گردد تا از بروز صحنه های ناخوشایند درگیری با این قشر ضعیف جامعه ممانعت گردد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز