روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 66
  • 761
  • 1,434,463
بازگشت به۴۰ سال قبل؟

آقای باهنر از فعالین ارشد جناح اصولگرای کشور و معروف به مرد لابی های بهارستان است .
بعد از استقرار دولت یازدهم ، طیفی از اصولگرایان به رهبری لاریجانی و باهنر با نزدیک شدن به روحانی، سهم مهمی از دولت را بدست آوردند. در واقع اغلب اصولگرایان این دو چهره شاخص را هوادار دولت معرفی می نمایند و همین ائتلاف نانوشته ، مواضع آنها را به نمایندگی از یکدیگر می نمایاند. درواقع می توان رگه های فکری مشترکی در بین مواضع آنها یافت.
اخیرا آقای باهنر، بصورت خیلی جدی مطرح کرده است که دولت می تواند شعارهایی چون برق مجانی را که توسط امام خمینی(ره) در اوایل انقلاب مطرح گردیده بود را اجرایی کند.
این اظهار نظر را در ذهن نگه دارید تا برویم سراغ رییس جمهور.
بارها و بارها دیده و شنیده اید که رییس جمهور، هنگامی که در جمع های انشجویان و یا هنرمندان خواسته است از ارزش هایی چون آزادی دم بزند ، فکرا می رود سراغ سخت گیری در گزینش و یا سخت گیری در حجاب بانوان. این نحوه فکر سیاسیون در مورد مطالبات مردم دو نکته بسیار مهم دارد.
نخست اینکه مطالبات مردم ظاهرا هنوز مطالباتی است که در ۴۰ سال قبل هم وجود داشته است و این نشان از آن دارد که برخی از مطالبات هنوز محقق نشده است.
نگاه دوم که قریب به واقع است این است که جامعه در طول این ۴۰ سال به میزان زیادی متحول شده است اما برخی مسئولین و سیاسیون در ۴۰ سال قبل باقی مانده اند.
آنها ظاهرا نمی دانند که دیگر برق مجانی به درد کسی نمی خورد و دولت باید یارانه را متناسب با ارزش پول ملی ۵ برابر نماید تا عدالت توزیعی رعایت شده باشد.
آنها شاید احساس هم نمی کنند که دیگر مساله اصلی جامعه ، موضوعاتی چون حجاب و گزینش نیست بلکه ذهن مردم درگیر مسائل بسیار مهم تری است که این عزیزان اصلا تمایلی هم به طرح آنها ندارند.
به نظر می رسد منصفانه آن است که اگر هم نمی توانیم مطالبات و نیازمندی های جامعه را برآورده نمائیم ، لااقل تلاش نکنیم آنها را به ۴۰ سال قبل برگردانیم.

غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز