روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 2
  • 277
  • 659
  • 1,437,838
بازگشت ۵۶۰ هزار مهاجر غیرقانونی به کشور مبدا ‌

در دیدار با عبدالله ایاز- رئیس اداره کل مدیریت مهاجرت وزارت کشور ترکیه- ضمن تشریح اهم خدمات ارائه شده به مهاجران افغانستانی در ایران به‌ویژه در بخش‌های بهداشت و درمان و آموزشی گفت: کمک‌های جامعه بین الملل در قبال هزینه‌های انجام شده برای مهاجرین خارجی در ایران بسیار اندک است اما نگاه ما به این پدیده نگاهی انسانی و اسلامی و غیر اقتصادی است.
وی افزود: برخورد با مهاجرت‌های غیرقانونی از سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران است به طوری که از ابتدای امسال تاکنون حدود ۵۶۰ هزار مهاجر غیرقانونی به کشور مبدا برگردانده شدند که بیش از ۶۰ هزار نفر از این تعداد پیش از ورود به کشور ترکیه بازداشت و برگردانده شده‌اند.
سرپرست اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با اشاره به اینکه اگر دو مقوله امنیت و اقتصاد در کشورهای مهاجر فرست به چشم‌انداز روشنی نرسد موج مهاجرت اجتناب‌ناپذیر است، گفت: بحران مهاجرت یک مسئله بین المللی است اما می‌تواند راه حل‌های منطقه‌ای داشته باشد و برگزاری اجلاس مشترک با کشورهای مهاجر فرست و مدیریت این بحران در کشورهای منطقه در بهبود شرایط تاثیرگذار است.
قدمگاهی با بیان اینکه کشورمان هم مسیر مهاجرت و هم مقصد مهاجرت است، اظهارکرد: حل بحران افغانستان نیازمند عزم جهانی است و آمادگی داریم با کشور دوست و برادر ترکیه به یک راه حل مشترک در خصوص برخورد با پدیده مهاجران غیرقانونی برسیم.ارائه تسهیلات برای ورود و حضور قانونی مهاجران می‌تواند به کاهش مهاجرت‌های غیرقانونی و تبعات منفی آن بینجامد.
همچنین بر ادامه همکاری جمهوری اسلامی ایران با کشور ترکیه در زمینه مقابله با پدیده مهاجرت‌های غیرقانونی و انتقال تجربیات مفید کشورمان تأکید کرد.
در این دیدار عبدالله ایاز- رئیس اداره کل مدیریت مهاجرت وزارت کشور ترکیه – با قدردانی از جمهوری اسلامی ایران به خاطر برخورد با پدیده مهاجرت‌های غیرقانونی پیش از ورود افراد به مرزهای ترکیه گفت: منطقه ما تحت تاثیر روند افزایش مهاجرت‌هاست و دو کشور ایران و ترکیه در معرض مشکلات مشابهی در این زمینه هستند.
وی با اشاره به حضور ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار پناهنده سوری در ترکیه خواستار استفاده از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در مدیریت بحران مهاجرت شد و از همتای ایرانی خود برای حضور در اجلاس سال آینده میلادی در ترکیه با موضوع مهاجرت دعوت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور در دیدار قدمگاهی و ایاز دو طرف بر گسترش همکاریها و استفاده از تجارب دو کشور در مقابل پدیده مهاجرت‌های غیرقانونی تاکید کردند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز