روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۱/۱۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 287
  • 469
  • 1,257,528
باز هم تجمّع کارگران بلبرینگ سازی مقابل فرمانداری تبریز

کارگران کارخانه بلبرینگ سازی تبریز بار دیگر تجمع اعتراضی مقابل فرمانداری تبریز برپا کردند و خواستار پرداخت حقوق معوق هفت ماهه خود شدند.
به گزارش ساقی آذربایجان ، این کارگران می گویند : ۷ ماه است که حقوق نگرفته اند.
آنها با در دست داشتن بنرهایی با نوشته های : « رهبر عزیز ! سهم ما کارگران شرکت بلبرینگ سازی تبریز ۷ ماه بی پولی می باشد. به داد ما برسید »و «به داد کارگران شرکت بلبرینگ سازی برسید » « ۷ ماه حقوق معوق ، پاسخگو کیست؟ »حق و حقوق خود را از مسئولان خواستار شدند .
این در حالی است که فرماندارتبریز در تجمع چند ماه قبل این کارگران گفته بود : بر اساس قانون با همکاری دستگاه قضایی، مدیرعامل شرکت بلبرینگ سازی ایران خلع ید و اداره شرکت به ستاد حمایت از صنعت واگذار می شود.
طبق گزارشها ، شرکت بلبرینگ سازی ایران به دلیل واگذاری در سالهای قبل دچار مشکلات متعدد شده است و این تجمع ، چندمین تجمع اعتراضی کارگران این شرکت در ماههای گذشته بود .قبلا نیز دو تجمع در محوطه کارخانه ، یک تجمع در مقابل اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و تجمع در مقابل ساختمان استانداری صورت گرفته بود.
کارخانه بلبرینگ سازی ایران در تبریز، تنها تولید کننده انحصاری انواع بلبرینگ و رولر در کشور است که پس از واگذاری سهام آن از سوی شرکت سرمایه گذاری بانک صنعت و معدن به بخش خصوصی از مشکلات مدیریتی رنج می برد.
شرکت بلبرینگ ایران (IBC) در بیست و پنجم سپتامبر ۱۹۶۹ مصادف با هشتم آبان ماه ۱۳۴۸با مشارکت شرکت SKF سوئد، تأسیس شده است.
این شرکت، بلبرینگ و رولر برینگ‌های مخروطی را براساس مشخصات ارائه شده توسط ISO (سازمان استاندارد جهانی) تولید می‌کند.
این شرکت هم اکنون حدود ۲۵۰ نفر پرسنل دارد.
از قرار معلوم مدیریت کارخانه در تهران به سرمی‌برد و وعده هایش مبنی بر پرداخت معوقات مزدی کارگران معترض عملیاتی نشده است.
معترضان که تعداد آنها بیش از ۲۵۰ نفر است از کارگران شاغل و بازنشسته این واحد صنعتی هستند که به ترتیب بابت ۷ ماه مزد و نیز سنوات پایان خدمت از کارفرمای خود طلبکارند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز