روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 63
  • 384
  • 1,279,980
بالا رفتن مصرف انرژی نشانگر رفاه نیست

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: بالا رفتن انرژی لزوما به منزله رفاه نیست و میزان مصرف انرژی در کشورهای خاورمیانه نسبت به متوسط جهانی دارای رشد بالایی است.
محمودرضا حقی فام اظهار داشت: از این آمار نتیجه می‌گیریم که با وجود رشد مصرف انرژی الکتریکی در کشورهای صنعتی به نسبت کشورهای در حال توسعه، بهره‌وری انرژی در این کشورها در حال افزایش است.
وی تأکید کرد: نرخ مصرف انرژی در ایران ۱۴ برابر ژاپن و ۴/۴ مصرف جهانی است.
حقی‌فام گفت: این نرخ به اقتصاد کشور فشار می‌آورد و باعث به خطر افتادن امنیت انرژی و سلامت محیط‌زیست می‌شود.ادامه این روند باعث به خطر افتادن توسعه کشور می‌شود.
حقی‌فام ادامه داد: با توجه به امضای پروتکل‌های بین‌المللی محیط‌زیست اگر نتوانیم مصرف انرژی را مدیریت کنیم ناچار به پرداخت جریمه‌های بین المللی خواهیم شد.
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: مدیریت صحیح مصرف با تسهیل ورود بازیگران خصوصی شبکه برق و مدیریت بار برای افزایش ضریب بار و مدیریت موثر شبکه می‌تواند در به حداقل رساندن عوامل کاهش بهره‌وری انرژی و فعال‌سازی بخش مصرف در مدیریت شبکه‌های برق، کاهش تلفات، توسعه خدمات مشترکین، توسعه بازار خرید و فروش، کاهش آسیب‌پذیری شبکه و … کمک کند.
وی در پایان تأکید کرد: امیدوارم تا بتوانیم به زودی از منابع موجود در کنترل مصرف بهره بگیریم و مدیریت مصرف را به‌عنوان یک فرهنگ غالب در جامعه رواج دهیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز