روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 1,511
  • 1,696
  • 1,392,372
بانوان قایقران ایران محدودیتی برای حضور در مسابقات برون مرزی ندارند

غلامرضا امینی، در مجمع انتخابات هیات قایقرانی استان زنجان افزود: قایقرانی ایران در رشته های مختلف این رشته ورزشی از وجود بانوان توانمند و فخرآفرین برخوردار است و کسب چهار نشان از مجموع ۹ نشان کسب شده در بازی های آسیایی از سوی بانوان قایقران ایران، گواه بر این حرف است.
وی اظهار کرد: حضور توانمند در رقابت های قهرمانی آسیا از اهدف کوتاه مدت فدراسیون قایقرانی است و بالغ بر ۱۷۰ نفر از ملی پوشان برتر رشته های مختلف ورزش قایقرانی ایران در این مسابقات شرکت خواهند کرد که امید به کسب نشان های رنگارنگ داریم.
امینی، همدلی و یکرنگی را در رشد و شکوفایی هرچه بیشتر ورزش کشور موثر دانست و تاکید کرد: در زمان حاضر همدلی و صمیمیت در ورزش قایقرانی ایران موج می زند که این فرهنگ خوب از سوی بزرگان این رشته حاکم و نهادینه شده است.
رئیس فدراسیون قایقرانی گفت: قایقرانی رشته ای پرمدال است و به همین دلیل کمیته ملی المپیک به این رشته ورزشی توجه خاصی دارد و در اعزام های برون مرزی در حد وسع و توان از این فدراسیون حمایت می کند.
امینی با بیان اینکه رشته قایقرانی با محیط زیست همخوانی زیادی دارد افزود: قایقرانی و محیط زیست جدای از هم نیستند و ورزش قایقرانی که با استفاده از پارو انجام می شود به هیچ وجه باعث آلودگی منابع آبی ازجمله سدها نمی شود.
وی، نقد را مایه رشد و شکوفایی فدراسیون قایقرانی دانست و تصریح کرد: این فدراسیون، همواره از نقد منصفانه استقبال می کند و امید است انتقادات همراه با پیشنهاد و راهکارهای مناسب باشد تا بتوان نقاط ضعف را برطرف و نقاط قوت را نیز تقویت کرد.
امینی به ورزش قایقرانی زنجان اشاره کرد و افزود: زنجان در ورزش قایقرانی رشته ‘رویینگ’ مردان و زنان حرف نخست را در سطح کشور می زند و ورزشکاران توانمند و شایسته ای دارد.
وی یادآور شد: در بازی های آسیایی اخیر، مهسا جاور و مجتبی شجاعی به نشان دست یافتند که پس از المپیک ارزشمندترین مدال محسوب می شود و در این بازی ها یک ششم مدال های ایران توسط قایقرانی به دست آمد.
امینی برگزاری اردوهای تیم ملی را ضروری خواند و افزود: فدراسیون با برگزاری اردوها در سطح استانهای مختلف ایران ازجمله زنجان موافق است و اگر اداره کل ورزش و جوانان اعلام آمادگی کند از میزبانی ها استقبال می کند. وی از موافقت و حمایت فدراسیون در ایجاد پایگاه قهرمانی قایقرانی در استان زنجان خبر داد و تصریح کرد: در صورت ایجاد پایگاه قهرمانی، این فدراسیون برای تجهیز آن کمک خواهد کرد.
به گزارش ایرنا در این مجمع انتخاباتی، غفور حمیدی با رای اعضای حاضر در جلسه و کسب ۱۲ رای از ۱۴ رای ماخوذه به مدت چهار سال سکان هدایت این رشته ورزشی استان زنجان را عهده دار شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز