روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 601
  • 659
  • 1,438,162
بانکداری در ایران صد در صد غیر اسلامی است

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در انتقاد به عملکرد بانک مرکزی گفت: بر خلاف ادعای بانک مرکزی مبنی بر سیستم بانکداری اسلامی بانکداری در این کشور صد در صد غیر اسلامی است. حتی در هیچ نقطه‌ای از دنیا هرج و مرج مالی و تاثیر آن در نابودی تولید کشور به اندازه‌ی عملکرد بانک مرکزی نیست.
علی وقفچی نماینده مردم زنجان و طارم در نطق میان دستور جلسه علنی ضمن بیان تعدادی از مشکلات حوزه‌ی انتخابیه گفت: اولین سوالی که باید از خودمان بپرسیم این است که آیا چالش‌های پیش روی چند دهه گذشته مرتفع گردیده است؟ اگر جواب منفی است چه باید کرد؟ آیا باید همین مسیر ناموفق یا مسیر کم موفقیت را طی کنیم و یا باید دیدگاهمان را در مقابله با چالش‌ها تغییر دهیم؟
وقفچی افزود: ‌ضرورتا باید مسیرهای جدیدی را که شاید سخت و عبور از آن نیاز به مشقات فراوان است طرح نمود. اگر باور داریم که امروز جنگ اقتصادی است باید ضمن توجه به تصمیمات جنگی و اصلی‌ترین موضوع جهانی برای ایجاد بستر امن صلح جهانی بیندیشیم.
وی بزرگترین مساله‌ی مردم را بهبود معیشت وضعیت اقتصادی آنها عنوان کرد و گفت: ملت عظیم ایران بدانند که نمایندگان آنها در مجلس سخنان آنان را می‌شنوند و خواسته‌هایشان را می‌دانند. تنها با وجود عزم نمایندگان مردم و بدنه دولت در ایجاد ساختار اقتصادی کشور است که می‌توان وضعیت فعلی را تغییر دادند.
این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به ضرورت ورود به اقتصاد جهانی اظهار کرد:‌ قطعا رویکرد فرهنگی، دینی و تاریخی ایران صلح طلب و دارای رابطه عزتمندانه با دنیا بوده است. این موضوع نباید با سلطه و وابستگی اشتباه گرفته شود. سلطه و وابستگی خوشایند هیچ ملتی به خصوص ملت ایران نیست. برای رسیدن به اقتصاد پویا و صلح جهانی و برای صدور هویت فرهنگی و دینی این ملت بازکردن دروازه‌های کشور بر روی مشتاقان این عرصه ضروری است. در این مسیر باید موانع بر سر راه توریسم خارجی را برطرف کنیم.
نماینده مردم زنجان در انتقاد به عملکرد بانک مرکزی تصریح کرد: بانکداری در ایران غیر اسلامی بوده و حتی در هیچ نقطه‌ای از دنیا هرج مرج مالی و تایید آن در نابودی تولید کشور به اندازه‌ی عملکرد بانک مرکزی نیست. پس باید سیستم بانک مرکزی اصلاح و رویکرد جدید بانک‌ها باید مشارکت واقعی و شراکت در سود و زیان باشد. گرفتن سودهای مرکب در بانک‌ها بلای جان تولید شده و نابودی تولید قطعا تهدیدی برای اشتغال و افزایش تورم خواهد بود.
وقفچی افزود: اگر ما معتقد به نیروی انسانی به عنوان بزرگترین سرمایه کشور هستیم حتما ارتقاء و بهره‌وری آن لازمه‌ی یک مدیریت موفق است. پس برای ارتقاء و بهره‌وری نیروی انسانی باید برای هر ایرانی واجد شرایط یک شغل تعریف کنیم تا علاوه بر ایجاد عدالت در اشتغال فرصت ازدواج و تهیه مسکن برای جوانان ایجاد شود که این مهم نیاز به عزم هماهنگی نمایندگان مجلس در تصویب قانون مربوطه دارد.
وی در پایان در مورد ضرورت قانون‌مداری گفت: اگر معتقد به قانون‌مندی هستیم و باور داریم که فیلسوف بزرگ تاریخ سقراط برای احترام به قانون جام شوکران را سر کشید پس باید همه ملت بخصوص نمایندگان در اجرای قوانین مصر بوده و مسیر را برای اجرای قوانین مرتفع نمایند. /عصر ایران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز