روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 491
  • 1,139
  • 1,383,798
بانک جهانی: اقتصاد ایران امسال ۴ درصد رشد می کند

بانک جهانی در گزارش ماه ژوئن (خرداد) «چشم انداز اقتصادی جهان» پیش بینی کرد: سال ۲۰۱۷ اقتصاد کشورمان چهار درصد رشد خواهد کرد.
بانک یاد شده که در گزارش ماه ژانویه خود، نرخ رشد اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۷ را ۵/۲ درصد پیش بینی کرده بود، این پیش بینی را در گزارش جدید خود اصلاح و آن را کاهش داده است.
بانک جهانی علت پیش بینی رشد اقتصادی کمتر برای اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۷ را به وضع تحریم های جدید آمریکا در اوایل سال ۲۰۱۷ نسبت داد و نوشت، تحریم های جدید می تواند با نگران ساختن سرمایه گذاران، سرمایه گذاری خارجی در کشورمان را به تاخیر اندازد.
بانک جهانی همچنین نرخ رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۶ را معادل ۶/۴ درصد تخمین زده است.
بنابراین گزارش، بانک جهانی انتظار دارد، ایران در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی به ترتیب رشدی معادل ۴/۱ و ۴/۴ درصد را تجربه کند. این در حالی است که بانک یاد شده در گزارش ماه ژانویه خود نرخ رشد اقتصادی کشورمان در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ را به ترتیب ۴/۸ و ۴/۵ درصد پیش بینی کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز