روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 301
  • 744
  • 1,382,469
باید از داستان های شاهنامه فیلم و سریال ساخت

بازیگر پیشکسوت عرصه هنرهای نمایشی بر اهمیت آشنایی جوانان با شاهنامه تاکید کرد و گفت: باید از داستان های این اثر جاودان حکیم طوس فیلم و سریال ساخته شود.
جمشید مشایخی در گفت وگو با خبرنگاران در پاسخ به این سووال که چطور می توان فرهنگ شاهنامه خوانی را میان نسل جوان رواج داد، افزود: باید از داستان های شاهنامه فیلم و سریال ساخت تا جوان ها بیشتر با این اثر عظیم فرهنگی ادبی آشنا شوند.حدود ۱۰ سال قبل طرحی از شاهنامه داشتم و حتی اسم آن را انتخاب کرد. این طرح کوتاه در مورد داستان ازدواج زال و رودابه است که قابلیت تبدیل به فیلمنامه را دارد و برای ساخت آن به سرمایه گذار نیاز است، البته آن را به کسی ارائه نداده ام. بازیگر فیلم سینمایی «کمال الملک» در مورد اینکه کدام کارگردان می تواند چنین فیلمی را بسازد، گفت: غیر از کارگردان به نظرم باید نویسنده خوبی فیلمنامه را به نگارش در آورد، کسی که شاهنامه را بشناسد و از دیالوگ هایی استفاده کند که به اشعار شاهنامه ربط داشته باشد.هنوز به کسی پیشنهاد نداده ام زیرا نویسنده ای را ندیده ام که بدانم به این کار علاقه دارد و می تواند آن را بنویسد یا نه؟
بازیگر مجموعه تلویزیونی «پهلوانان نمی میرند» گفت: جوانان ایران باید بدانند که ما ایرانیان ملت با فرهنگی هستیم و سابقه ۲۵۰۰ سال فرهنگ و هنر را داریم.مشایخی همچنین در مورد اینکه چرا سینمای ایران از قهرمان خالی شده، گفت: اگر فیلمی ارزش هنری داشته باشد خوب است در غیر این صورت خوب نیست و بود و نبود قهرمان هم چندان مهم نیست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز