روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 33
  • 338
  • 1,278,211
باید به فکر استفاده از بلاک چین و رمز ارز باشیم

ابوالحسن فیروزآبادی در مراسم افتتاحیه چهارمین همایش تراکنش، با اشاره به اینکه موضوع بلاک‌چین در دنیا موضوع مهمی است و ما نمی‌توانیم نسبت به آن بی‌اعتنا باشیم گفت: برخی معتقدند استفاده از رمز ارز موجب تضعیف حاکمیت ملی می‌شود؛ اما باید در نظر گرفت که ملت‌ها را فقط دولت‌ها نمایندگی نمی‌کنند بخش خصوصی و جامعه مدنی نیز نمایندگان ملت‌ها به‌شمار می‌آیند، ما باید این بسترها را تقویت کنیم تا وارد این فضا شوند. فیروزآبادی با مقایسه شبکه بانکی ایران و کشورهای توسعه‌ یافته گفت: «به‌ نظر می‌رسد فاصله شبکه بانکی ایران با کشورهای توسعه‌ یافته در مقایسه با دو دهه گذشته بسیار بیشتر شده و شکاف عمیق‌تری ایجاد شده است. اگر بانک‌های ما نتوانند وارد موضوعات جدید شوند سایزشان هر روز کاهش می‌یابد و این شکاف با غفلت از توسعه فناوری اطلاعات هر روز بیشتر می‌شود.»
رئیس مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه ما نباید در ایجاد یک پول بین‌المللی مانند گذشته توقف کنیم چرا که با روش‌های کلاسیک نمی‌توان مشکلات را رفع کرد، افزود: هر چند کشور را ما با روش‌های کلاسیک اداره می‌کنیم اما برای رفع مشکلات باید نگاهی به روش‌های جدیدتر داشته باشیم. بانک‌های ما باید بتوانند از تکنولوژی‌های جدید و فین‌تک‌ها بهره گیرند تا برخی از خدمات را گسترش دهند و شکاف ایجاد شده میان شبکه بانکی ایران و دنیا را جبران کنند.
او به نقش شرکت‌های بزرگ در پیشروی دولت‌ها و کشور اشاره کرد و گفت: همان‌طور که SMEها در توسعه صنعتی کشور نقش قابل توجهی دارند شرکت‌ها و کمپانی‌های بزرگ پیشران کشورها به‌شمار می‌آیند؛ ما تا زمانی‌ که شرکت‌های بزرگ خدماتی نداشته باشیم نمی‌توانیم بازیگر و حکمرانی ICT را برعهده بگیریم. در شرایط فعلی بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری اطلاعات در اختیار امریکاست. فیروزآبادی افزود: نباید توسعه ارتباطات، توسعه تراکنش‌ها و توسعه فرهنگی تحت یک میدان قوی متمرکز امریکا قرار گیرد. شکل‌گیری استارتاپ‌ها و نوآوری می‌تواند در رشد اقتصادی مؤثر باشد در اصل ما باید عامل نوآوری را وارد اقتصاد کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز